Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 56 чоловік

Звіт директора 2021/2022

Дата: 1 березня 2023 о 11:38, Оновлено 1 березня 2023 о 11:40

ЗВІТ
директора гімназії
перед громадськістю про діяльність закладу освіти 
у 2021/2022 навчальному році

РОЗДІЛ І. ВСТУП

  1. Аналіз роботи гімназії за минулий навчальний рік, основні напрями роботи та завдання закладу на наступний рік.

Протягом звітного періоду у своїй діяльності на посаді т.в.о директора гімназії я керувалася Статутом гімназії, Прави­лами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора, законодавством Украї­ни, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу освіти.

У 2021/2022 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів, удосконалення змісту освітнього процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків, роботу по впровадженню освітньої реформи в рамках нової української школи (НУШ). Всі зусилля педколективу були спрямовані на створення безпечного середовища в освітньому закладі.

Керівництво, здійснення якісного та ефективного внутрішньошкільного управління забезпечувалося документами планування роботи: перспективним, річним, навчальним, місячним та тижневими планами.

Головним завданням гімназії на 2021-2022 р. було створення умов для саморозвитку та самореалізації кожної особистості як громадянина України, створення безпечного середовища для учасників освітнього процесу в умовах поширення ковіду та широкомаштабного вторгнення Росії в нашу державу. Освітній процес спрямовано на підвищення рівня мотивації, творчості, активної пізнавальної діяльності, атмосфери співпраці всіх учасників освітнього процесу.

В ході реалізації виховної проблеми «Сучасні інноваційні форми національно-патріотичного виховання – основа формування національно-патріотичної особистості», педагогічним колективом гімназії використані емоційні, пізнавальні, соціальні методи роботи для сприяння розвитку творчої особистості учня та як основи формування його ключових компетентностей; формування та розвитку патріотично свідомої особистості з громадянською позицією,

Також педагоги гімназії  активно впроваджували  науково-методичну проблему: «Створення сприятливого освітнього середовища – основна запорука формування соціально активної особистості».

Адміністрацією налагоджена співпраця з батьківським колективом, учнівським самоврядуванням гімназії, засновником закладу.

Станом на 05.09.2021 року Кам’янська гімназія мала повних 6 класів та 3 неповних, в яких  навчалося  62 учні.

Для однієї дитини організовано індивідуальне навчання (6 клас).

Одна дитина засвоює знання у формі педагогічного патронажу відповідно до висновку закладу охорони здоров'я (ЛКК).

Структура закладу в 2021/2022 навчальному році незмінна:

  •  початкова освіта (1-4 класи);
  • базова загальна середня освіта (5-9 класи) – це основна школа, істотним аспектом якої була завершеність формування ключових компетентностей.

Враховуючи вимоги сучасного світу, учні 5-6 класів вивчали факультативний курс «Основи комп’ютерної графіки» ( 1 год.), який формує знання та вміння, необхідні для ефективної обробки інформації, поданої в графічній формі, а також для використання комп’ютерних зображень у навчальній і майбутній професійній діяльності.

          З метою кращого засвоєння англійської мови як іноземної, на вивчення англійської мови у 2 класі додатково виділили 1 годину;

 формуванню грамотності, стійких навичок усного й писемного мовлення, мовної компетенції, вмінню і навичкам оптимальної мовної поведінки сприяли додаткові години з української мови у 3 (1 год.) та 4 (1 год.) класах.

Кадрове забезпечення

У 2021/2022 навчальному році освітній процес у гімназії забезпечували 17 педагогів ( з них 1 –  відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, сумісництво).

 З них:

  • Вища категорія – 3
  • Перша – 3
  • Друга – 4
  • Спеціаліст – 3
  • Молодший спеціаліст-2
  • Спеціаліст з вищим тарифним розрядом -1

Атестація педпрацівників

Велику стимулюючу роль у професійному зростанні педагогічних кадрів відіграє атестація, яка сприяє моральному і матеріальному заохоченню педагогічних працівників, узагальненню та впровадженню досвіду кращих вчителів у практику навчання та виховання учнів.

Робота з атестації педагогічних працівників  закладу освіти була організована відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників. Протягом навчального року згідно з річним планом роботи було організовано та проведено атестацію 4 педагогічних працівників, трьом із них підтведжено кваліфікаційні  категорії , а одному присвоєно «спеціаліст ІІ категорії».                                                  

Підвищення кваліфікації

Педагогічний колектив школи постійно працює над підвищенням рівня фахової майстерності. Згідно з річним планом роботи гімназії та відповідно до  наказу управління освіти і науки облдержадміністрації  від 20.12.2019 № 295, плану проведення чотириденних курсів підвищення кваліфікації педагогічних кадрів освіти Житомирської області в КЗ "Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЖОР в 2022 році, станом на 05.08 поточного року підвищили свій професійний  рівень та пройшли курсову підготовку 16  вчителів з таких напрямів: початкові класи -3 ,  математика – 2, педагоги-організатори-1, заступник директора з навчально-виховної роботи – 1, англійська мова-1,  вихователі ГПД- 1, природознавство та географія- 2, учителі української мови та літератури – 2, учитель фізичної культури-1, практичний психолог -1, вчитель історії-1.

По закінченню курсів підвищення кваліфікації педагоги звітували про набуті знання на засіданні педагогічної ради.

Методична робота з педагогічними кадрами

     З метою реалізації п.1ст. 59 Закону України «Про освіту» «Професійний розвиток та підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників», забезпечення умов для ефективної методичної роботи, залучення педагогічних працівників до творчої діяльності, професійного розвитку та саморозвитку, методичну роботу закладу освіти  спрямовано на реалізацію проблемної теми «Підвищення рівня мотивації, творчості, активної пізнавальної діяльності, атмосфери співпраці всіх учасників освітнього процесу».

З метою належної реалізації завдань, у гімназії працювало 4 методичних об’єднання:

- учителів суспільно-гуманітарного та художньо-естетичного  циклу;

- учителів природничо-математичного циклу;

- учителів початкових класів;

- класних керівників та класоводів.

Методичне об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного та естетичного циклів у 2021-2022 р. працювало над проблемою: «Оволодіння ключовими компетентностями шляхом застосування новітніх технологій- основа розвитку особистості як найвищої цінності суспільства».

Було заплановано 4 методичні засідання:

1.теоретичне у формі круглого столу;

2.методичний аукціон «Знай, вивчай, впроваджуй»;

3.методичний калейдоскоп «Розвиваємо ключові компетентності»;

4.теоретичне-форма проведення: «Методичні посиденьки»

Також спланована робота членів МО в період між засіданнями.

У січні 2022р. проведено відкрите методичне засідання учителів суспільно-гуманітарного та естетичного циклів для учителів Кам’янської гімнаазії на тему: «Впровадження та розвиток ключових освітніх компетентностей шляхом застосування новітніх технологій-головна умова формування випускника НУШ».

Формою проведення  обрано прийом «Методичний калейдоскоп», засідання пройшло згідно плану, серед заходів якого пізнавальним та цікавим був методичний меседж «Роль учителя у формуванні освітніх компетентностей та морально-етичних цінностей сучасного школяра НУШ». Відео мозаїка  продемонструвала інноваційні підходи до  формування освітніх  компетентностей, застосовані  на уроках історії, мистецтва, української літератури, біології.

У зв’язку з карантинними обмеженнями учні закладу не мали змоги взяти участь у предметних олімпіадах.

Методичне об’єднання учителів  природничо-математичного циклу  в цьому навчальному  році  працювало  над темою «Підвищення якості знань учнів і створення  мотивації успіху  на основі впровадження  у освітній процес нових інноваційних технологій та передового педагогічного  досвіду» та працювало над підвищенням  ефективності уроку, роботу з обдарованими дітьми, сприяння  розвитку  творчих  здібностей  учнів, застосування  інноваційних   форм   та   методів навчання. Підвищення  рівня  професійної  компетентності та удосконалення рівня  самоосвіти педагогів МО, втілення нових підходів  щодо професійного  зростання педагогів МО – ще один пріоритет роботи цього МО.

Навчання  предметів  природничо-математичного циклу  здійснювалося  за навчальними  програмами Міністерства  Освіти  та Науки України.

Протягом навчального року  було проведено  три теоретичні засідання, на  яких  розглядалися  питання, заплановані  на  початку року.

У  період між засіданнями проводилась робота з обдарованими дітьми.  Учасники гуртка «Зорецвіт» стали переможцями  обласної  акції «Годівничка».

Щорічно учні беруть активну  участь в  інтерактивних конкурсах   «Геліантус», «Колосок», «Левеня» та міжнародному  математичному  конкурсі «Кенгуру», проте режим  карантинних обмежень   вніс свої корективи у  плани (зокрема-  кошти вже  були перераховані,  а  конкурси не  відбулися)

Вчителями МО організовано та проведено Тижні  біології  і хімії,  математики і фізики,  та Місячник  безпеки руху. Проведено тематичні  виховні  заходи:

  1. «Хімія та її  роль  у нашому  побуті».
  2. «Математичний  турнір» для учнів 5-9 класів.
  3. Урок «Знаю. Вмію. Врятую.» (вчитель основ здоров’я Горбатюк В.В. ).
  4. «Житомирщина- мій рідний  край»(онлайн-подорож учителя географії).

Позитивним моментом  в роботі  вчителів МО є використання  інтерактивних  технологій та   різноманітних методичних  засобів.

Практично кожен вчитель нашого МО під час навчального  процесу використовує  можливості інтернет - ресурсів, «хмарні» сервіси  в освітньому просторі. На рутинному  рівні це було застосовано  під час періоду  дистанційного навчання  на  час карантинних обмежень.

Вчителі регулярно підвищують  свій  фаховий   та  методичний  рівень.

.Ряд  колег  підвищують свій фаховий  рівень , беручи  участь в  онлайн-вебінарах.

«Узагальнення та підбиття підсумків виховної роботи у національно – патріотичному вихованні школярів в ході реалізації проблемної теми «Виховання моральних якостей сучасного школяра через досвід поколінь та глибоке вивчення звичаїв та традицій українського народу».

    Пріоритетними напрямками роботи методичного об’єднання початкових класів у 2021-2022 навчальному році були:

  • Орієнтування вчителів початкових класів на формування в учнів життєво-необхідних навичок, що забезпечується неухильним виконанням практичної частини навчальних програм.
  • Вдосконалення роботи щодо формування здоров’язберігаючої компетентності дітей через формування доступних знань і уявлень про здоровий спосіб життя, про основи безпеки життєдіяльності.
  • Формування позитивної мотивації навчально-пізнавальної діяльності.
  • Спрямування роботи кожного вчителя на навчальні можливості кожного учня.
  • Орієнтування вчителів на активізацію творчого потенціалу, залучення до творчої діяльності, зростання рівня творчої компетентності учнів.
  • Удосконалення та розповсюдження досвіду особистісно-орієнтованого навчання та виховання шляхом використання інноваційних технологій.
  • Створення на уроках гуманної, доброзичливої атмосфери, комфортного середовища, системи неформальної ділової комунікації, в якій учитель і учень спілкуються як особистості, цінуючи унікальність і своєрідність одне одного.

На  засіданнях МО  були заслухані :

 Доповіді: «Використання інноваційних технологій на уроках у початкових класах. Модель сучасного уроку. Підготовка вчителя до уроку», «Розвиток розумових та пізнавальних здібностей на уроках через використання ТЗН», «Шляхи формування читацьких інтересів у молодших школярів»,   «Адаптація учнів 1 класу до шкільного життя».

Звіти : «Аналіз результатів підсумкових робіт з навчальних предметів за І семестр 2020-2021 навчального року», «Підведення  підсумків роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів за 2020 – 2021 навчальний рік».

Обмін досвідом : методичні поради молодому вчителю "Як зробити урок ефективним";

 педагогічна виставка  «Використання різновидів наочності на уроках».

Серед форм роботи також застосовувались:

 круглі столи: «Організація та розподіл доручень між членами ШМО, затвердження плану роботи МО вчителів початкових класів», «Про хід підготовки учнів до ДПА», «Безпека молодших школярів під час канікул»;

аналіз: «Підсумок сформованості навичок читання в учнів початкових класів»;

Члени МО  долучилися до участі у святах:

  • «Свято першого дзвоника»,
  • «День учителя»,
  • «Тиждень знань правил дорожнього руху»,
  • «Тиждень знань БЖД»,
  • «Миколай приходить в гості»,
  • «Протидія булінгу».

У конкурсі «Найкращий читець віршів Великого Кобзаря», який проводився онлайн  в номінації 

«Пісні на слова віршів Шевченка» учениця 1 класу здобула І місце; у номінації «Інсценізація віршів Шевченка» І місце виборов 3 клас, а у номінації «Читання віршів Шевченка» результати наступні:

  4 клас – І місце,            

  1. клас – ІІІ місце.      

У I етапі конкурсу знавців рідної мови ім. П. Яцика взяли участь учні 3 та 4 класів (написання диктантів «Рідна мова», «Рідне слово».

   Метою заходу з елементами тренінгу "STOP БУЛІНГ" було дати поняття учням про агресивну поведінку підлітків, вказати її прояви та форми, ознайомити із загальнолюдськими цінностями, навчити контролювати себе у різних критичних ситуаціях, формувати навички толерантного спілкування, виховувати почуття поваги та гідності.

Аналіз роботи за  2020-2021 н.р. МОКК.

«Узагальнення та підбиття підсумків виховної роботи у національно- патріотичному вихованні школярів вході реалізації проблемної теми «Виховання моральних якостей сучасного учня через досвід поколінь та глибоке вивчення звичаїв та традицій українського народу».                                                                                                                                 Система виховної роботи закладу заснована на ідеї педагогіки життєтворчості, сприяє становленню і розвитку особистості школяра, створенню ситуації успіху та самореалізації дитини. У закладі створено громадсько-освітній простір виховання дітей: виховання в атмосфері добра і творчості, взаємодопомоги і взаємоповаги, що дає суспільству модель ціннісних відносин.

     Основою виховного процесу у закладі є людина як найвища цінність.

Виховна система закладу - це цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання.

ВИХОВНУ ДІЯЛЬНІСТЬ СПРЯМОВАНО ЗА ПРИНЦИПАМИ:

  • системності;
  • національної спрямованості;
  • гуманізації та демократизації;
  • творчої діяльності;
  • самостійності і самореалізації;
  • врахування інтересів, запитів різних категорій учнів.

ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ РЕАЛІЗУЮТЬСЯ В ПРОЦЕСІ ОРГАНІЗАЦІЇ:

  • освітньої діяльності;
  • позаурочної та позакласної діяльності;
  • роботи органів учнівського врядування;
  • взаємодії з батьками.

       Виховна робота в Кам`янській гімназії протягом 2020-2021 навчального року була спрямована на виконання завдань, поставлених Конвенцію про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства», Законом України «Про освіту», Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2022 року (Указом Президента України від 25 червня 2017 року №344/2017), концепцією програми «Школа доброзичливого ставлення до дитини», Державною соціальною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2022 року, проєктом «Безпечна школа» (антибулінг), методичними рекомендаціями з деяких питань організації в закладах освіти виховної роботи.  Виховна діяльність здійснювалась у відповідності до наступних ключових напрямів:

         військово-патріотичне виховання;

         громадсько-правове виховання;

         екологічне виховання;

         художньо-естетичне виховання;

         родинно-сімейне виховання;

         моральне виховання;

         профорієнтаційне виховання;

         превентивне виховання

         формування здорового способу життя;

         розвиток творчих здібностей.

Та відповідно до основних орієнтирів виховання:

         ціннісне ставлення до себе;

         ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;

         ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

         ціннісне ставлення до праці;

         ціннісне ставлення до природи;

         ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

        Основною метою у вихованні учнів у 2021-2022 навчальному році є продовження формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вміння вирішувати особисті проблеми, творити себе і оточуючий світ, вміти берегти своє здоров'я.

        Серед основних завдань — національно-патріотичне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, підготовка учнів до свідомого вибору сфери життєдіяльності та підвищення відповідальності сім'ї за освіту і виховання дітей.

        Виховна робота в 2021-2022 навчальному році була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя, на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

Педагогічний колектив створює сприятливі умови для поліпшення рівня  виховного  процесу,  плідно  працює  над  виховною  проблемою 

«Формування ціннісних орієнтирів і громадянської свідомості як першооснова виховної роботи»

Для  реалізації  проблемної  теми  було  розроблено  план  виховної  роботи, який  охоплює  всі  напрями  виховання,  включає  в  себе  календарні,            традиційні  шкільні   свята,  різноманітні  заходи. На  позакласних  заходах  класні  керівники  виховують  національну  самосвідомість,  патріотизм,  формують  фізичну  та  екологічну  культуру,  здоровийспосіб  життя, та створюють умови для розвитку творчої особистості.

З  метою  поширення правових  знань,  підвищення  рівня  правової  освіти,   профілактичної  та  превентивної  роботи, а також забезпечення  повноцінного  розвитку   дітей  і  молоді,  охорони  та зміцнення  їхнього  здоров’я,  формування  фізичних  здібностей  особистості у 2021-2022 навчальному році було  проведено ряд захлдів.

За період карантину дистанційно здійснювалася виховна діяльність. Згідно плану виховної роботи гімназії проводилися (по можливості) заплановані заходи. Для організації заходів було створено групи у Viber. Результати роботи публікувалися на сторінці нашої гімназії.

Протягом року було проведено 4 засідання МОКК.

І засідання «Інструктивно-методична нарада».

Тема «Особливості організації виховної роботи в умовах пандемії на 2021/2022 н. р. Підвищення фахової компетентності класного керівника».

Метою було ознайомити класних керівників з основними напрямками виховної роботи на новий навчальний рік в умовах пандемії, формування у педагогів навичок дистанційної освіти з класним колективом, надати методичні рекомендації.

На цьому засіданні був обговорений та затверджений план роботи МО на 2021-2022 н.р., класні керівники були ознайомлені з основними напрямками виховної роботи у 2021-2022н.р.

На ІІ засіданні було проведено Круглий стіл на тему « Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання».

Метою якого було висвітлити питання підвищення фахової кваліфікації вчителів з удосконалення нормативно-правової бази у сфері булінгу у дитячому колективі. Формування у класних керівників установки на застосування технологій та основ впровадження демократичних цінностей: захищати права дитини, навчати учнів життєвим навичкам (психосоціальним компетентностям), що сприяють соціальній злагодженості, розбудові здорових стосунків.

Було розглянуто такі питання:

1. Доповідь. Причини виникнення булінгу та його наслідки. (Горбатюк В.В.)

2.  Виступ. Профілактика насильницьких та агресивних форм поведінки серед учнівської молоді. (Метліцька О.П., Вознюк Т.В.)

 3.  Палітра досвіду роботи класних керівників з теми засідання.

 4. Тренінг «СТОП – БУЛІНГ: попередження жорстокості та насильства серед підлітків». (Піка Т.Л.)

 5. Методичні перегуки. Обговорення методичної літератури з теми засідання.

На ІІІ засіданні було проведено Психолого - педагогічний     семінар.

Тема «Основи педагогічної співпраці «Педагоги -діти -батьки»

Метою було озброєння педагогів закладу сучасними методами роботи з батьками. Формування у педагогів установки, що успіх в організації роботи з батьками значною мірою залежить від особистості та авторитету педагога, його професійності, високих моральних, людських якостей, вміння спілкуватися з батьками, колегами, дітьми. Інтеграція зусиль і гармонізація взаємин педагогічного колективу, громадськості та батьків щодо створення сприятливих умов для ефективної роботи освітнього закладу.

Розглянуто такі питання:

1. Виступ. Психолого-педагогічні знання, професійні вміння і навички – важлива складова в педагогічному трикутнику «дитина-батьки-вчитель». (Супрунова М.В.)

2.Палітра досвіду роботи класних керівників:

«Позиція батьків – важливий фактор педагогічної співпраці «Педагоги – діти - батьки». Обмін досвідом. (Ямкова М.І.)

3. Партнерство заради майбутнього. Співпраця класного керівника з батьками в системі НУШ. (Стояк Л.О.)

4.Аукціон психолого-педагогічних ідей. «Система спільних творчих справ батьків і дітей» з елементами тренінгу. Мета – встановити реальні можливості виховного потенціалу кожної сім’ї у вихованні учнів класу.) Стояк Л.О.)

Методичні перегуки. Огляд та обговорення методичної літератури з теми засідання.

         Значну увагу приділяли роботі Ради профілактики правопорушень, профілактиці булінгу у шкільному середовищі.

Усі заходи сприяють поліпшенню умов навчання, розвитку та виховання дітей. З учнями гімназії, схильними до девіантної поведінки та пропусків навчальних занять без поважних причин, проводиться планомірна робота щодо охоплення їх навчанням та позаурочною діяльністю.

      Приділялася увага роботі з попередження наркоманії, алкоголізму, боротьбі з тютюнопалінням серед неповнолітніх. З метою профілактики та пропаганди здорового способу життя, боротьби з наркоманією та СНІДом, відповідно до річного плану роботи проводилися тематичні заходи.У школі розроблено наскрізну систему бесід та тематичних годин з морально- правового виховання. Під час виховних годин класні керівники застосовували активні методи роботи, використовували методику колективної творчої діяльності.

      Формування ініціативної, здатної приймати свідомі рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через участь в органах учнівського самоврядування. Модель учнівського самоврядування нашої школи має цілеспрямовану, конкретну, систематичну, організовану і прогнозовану за наслідками діяльність. Робота самоврядування налагоджена таким чином, що кожен учень має доручення (постійні, тимчасові). 

Головною метою державної політики у сфері профілактики дитячого травматизму є забезпечення умов реалізації конституційного права кожного громадянина на охорону життя та здоров'я, підвищення рівня безпеки життєдіяльності населення, особливо дітей, як передумови сталого соціально-економічного розвитку країни. Проблеми поліпшення умов навчання учасників навчально-виховного процесу, попередження їх травматизму стають надалі все більш актуальними і широко обговорюються на загальнодержавному та місцевому рівнях. Протягом року значна увага приділялась заходам з попередження дитячого травматизму.

      Усю виховну роботу колектив спрямовував на те, щоб допомогти дітям розкрити свої творчі здібності, позбавитися комплексів та страхів, порозумітися між собою, пізнати один одного краще. Плануємо всім педагогічним колективом продовжити роботу в усіх напрямках у наступному навчальному році.

Робота була спрямованіа на всебічний розвиток особистості учня, його високих моральних якостей, вшануванню традицій свого народу. Ці заходи мали на меті довести, що одне із центральних завдань виховання полягає в тому, щоб у міру дорослішання сформувати з вихованців справжніх патріотів нашої держави.

Методичне об’єднання класних керівників працювало у творчому та продуктивному форматі. Кожен класний керівник доклав чимало зусиль для творчого співробітництва, підвищення педагогічної майстерності, налагодження співпраці з батьківською громадськістю.

Результати навчальної діяльності учнів

У зв’язку із епідеміологічною ситуацією та широкомаштабним вторгненням Росії в Україну  адміністрація та педагогічний колектив гімназії у роботі керувалися державними нормативними документами, зокрема: наказом МОН України  № 463 від 30 березня 2022 року «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2021-2022 навчальному році», листом Міністерства освіти і науки України №1/9-213  від  16.04.2020 року «Щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2021-2022 навчального року.  

Відповідно до річних оцінок, жоден з учнів початкової ланки немає початкового рівня навчальних досягнень.

Навчальні досягнення учнів основної школи проаналізовано у розрізі 6 основних предметів для 9-7 класів (українська мова, російська мова, математика, англійська мова, історія України, фізика) та 5 предметів для 5-6 класів (українська мова, російська мова, математика, англійська мова, історія України). Аналіз виявив наступне:

відсутній початковий рівень засвоєння знань;

найвищу якість знань учні виявили з історії України (37,84%), англійської мови (24,14%), української мови та математики (20,7% відповідно).

Учениця 9 класу Цирюк Маріна закінчила гімназію з відзнакою, а 4 учнів 5 класу нагороджені Похвальним листом.

Правове виховання та профілактика шкідливих звичок

Підготовка дітей до усвідомлення сутності, наслідків негативних соціальних явищ, ціннісного ставлення до власного життя і життя інших, формування правової культури, що передбачає активну протидію випадкам порушення законів постійно в центрі уваги педагогічного колективу гімназії.

У закладі працює рада профілактики, засідання якої відбуваються згідно з планом роботи. Протягом року жоден учень не був поставлений на внутрішкільний облік.

Проводиться щоденний облік відвідування учнями навчальних занять в рамках операції «Урок»; систематичний аналіз пропусків уроків; індивідуальна робота з учнями, що схильні до девіантної поведінки. Питання організації роботи щодо обліку відвідування учнями гімназії та встановлення причин відсутності на уроках знаходиться постійно в полі зору класних керівників та соціального педагога. 3 11 по 18 листопада педагогом – організатором та учнівським самоврядуванням організовано та проведено рейд-перевірку відвідування учнями навчальних занять. Протягом навчального року ведеться шкільна документація (класні журнали, письмові пояснення батьків, медичні довідки).

На виконання Законів України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно – правових умов соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.08 № 866 „Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” та з метою роз’яснювальної роботи серед учнів та батьків  у закладі з 01 грудня по 31 грудня 2021 р. організовано та проведено Місячник  охорони дитинства.

Метою проведення заходу було здійснення просвітницько – профілактичних    заходів з учнівською та батьківською громадськістю щодо роз’яснення вимог чинного законодавства по захисту прав та законних інтересів дітей і їхніх батьків, визначення основних напрямків діяльності з охорони дитинства для здійснення соціально-психологічного супроводу дітей вразливих категорій.

В ході місячника соціальним педагогом сформовано соціальний паспорт гімназії та спільно з класними керівниками проведено паспортизацію класів. Так, станом на 10 грудня у гімназії перебуває 10 дітей із багатодітних сімей, 2 дітей із малозабезпечених сімей, 2 дітей-інвалідів, 1 дитина з неповної сім’ї, 2 напівсиріт, 2 дитина, батьки яких були учасниками АТО.

      Перевірено та уточнено списки дітей для забезпечення новорічними подарунками.

На виконання Законів України «Про охорону дитинства» та відповідно до Програми організації харчування школярів у закладах освіти Оліївської сільської ради на 2020-2021 н.р. діти з малозабезпечених сімей забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням, а діти із багатодітних сімей сплачують за харчування 50% вартості. Також звільнено від плати за харчування здобувачів початкової освіти (1-4 класи) та дітей, що відвідують ГПД. Таким чином харчуванням у закладі освіти забезпечені як пільгові категорії учнів, так і учні 5-9 класів, що не користуються пільгами (за згодою батьків).

Під час проведення місячника охорони дитинства соціальним педагогом відвідано та складено акти обстеження 3 сімей учнів гімназії, проведено бесіди з батьками та учнями відповідно до запитів, здійснено ряд просвітницько – профілактичних заходів з учнівським загалом.

Так, учні 9-го класу взяли участь у грі «Таємний Миколай», в ході якої вони мали змогу підготувати подарунок своєму однокласнику, виявити турботу до свого товариша.

Учні 8 та 9 класу переглянули кінострічку «Невидимі діти» та написали листи-враження, зробили висновки про героїв фільму.

Міжнародний день прав людини відзначено тематичною загальношкільною лінійкою. Про права дитини та їх дотримання проведено годину спілкування серед учнів 7-го класу.

      Конкурс з коментарями «Хто більше? Правова казка» для учнів 5-6 класів пройшов активно та динамічно.

      Класні керівники провели тематичні виховні годити: «Декларація прав дитини», «Права вивчай, обов'язки сумлінно виконуй», «Права дитини з усмішкою», «Права дитини – щасливе дитинство». Значну увагу приділено бесідам «Відповідальні канікули» та створенню пам'ятки «Правила поведінки на зимових канікулах», спрямованої на організацію активного відпочинку.

      У період з 25 листопада по 10 грудня 2021 року у гімназії в рамках Місячника На виконання листа Міністерства соціальної політики України від 01.11.2019 року № 12754/11-12/01/2019 та плану заходів з проведення Національної кампанії «Стоп насильству!», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.12.2010 року №2154-р, відповідно до Рекомендацій щодо проведення щорічної акції «16 днів проти насильства», затвердженого наказом Мінсоцполітики від 17.09.2012 року № 581 відбулися наступні заходи:

      Лінійка «Міністерство соціальної політики інформує…»

      Акція «Розірви коло»

      Конкурс «Крейдою по дошці. Стоп насилля»

      Створення стінгазети «Наші долоньки проти насилля»

      Бесіда з елементами тренінгу «Гендер в деталях» 9 кл.

      Акція «Червона стрічка»

      Міжнародний день боротьби з рабством. Бесіда з елементами тренінгу «Як не потрапити до капкану» 8-9 кл.

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30.09.2019 № 343 «Про затвердження регіонального плану заходів з участі у проведенні у 2019 році Всеукраїнського тижня права», розпорядження Оліївського сільського голови № 191-02-0/19 від  05  листопада  2019 р. «Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права на території Оліївської сільської ради» та з метою підвищення обізнаності громадян щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації та захисту,  у рамках Місячника з охорони дитинства з 09 по 13 грудня у гімназії пройшов  Всеукраїнський тиждень права.

Тиждень розпочався з гри-мандрівки «Правовий букварик» для учнів 1-4 класів під керівництвом учителя права. Також у цей день класними керівниками проведено виховні години для дітей різних вікових категорій з метою запобігання дискримінації та насильству.

10 грудня проведено Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, у рамках якого висвітлено питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту, а учнями 9 класу представлено інсценізований виховний захід «Судове засідання над домашнім завданням».

Учительський колектив переглянув презентацію «Права та обов’язки педпрацівників, визначені в законодавстві України про освіту».

12 грудня відбулися бесіди з соціальним педагогом з питань реалізації та захисту прав людини.

На завершення тижня учні змогли переглянути матеріали виставки- презентації видань про права людини та іншої літератури правового змісту.

Позакласна та позаурочна робота

Важливою складовою виховної роботи гімназії є охоплення учнів гуртковою позакласною та позаурочною роботою, що дає можливість продовжити процес формування лідерських, творчих якостей, соціальної активності учнів. У закладі працює 3 гуртки:

 спортивного та козацько-лицарського виховання «Шкіряний м’яч» з тижневим навантаженням 1 година;

екологічної просвіти «Зорецвіт» з тижневим навантаженням 2 години.

Гуртковою роботою охоплено 53 учні, що становить близько 78% від загальної кількості.

Безпека життєдіяльності та запобігання усім видам дитячого травматизму  

У гімназії наявна система профілактичної роботи з питань БЖД, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров'я» та на годинах спілкування

Класними керівниками систематично проводяться години спілкування, інструктажі за темами: «Правила дорожнього руху», «Правила протипожежної безпеки», «Запобігання отруєнням», «Правила безпеки під час користування газом», «Правила безпеки під час поводження з вибухонебезпечними предметами», «Правила безпеки на воді»,  «Правила безпеки при користуванні електроприладами», «Поводження з джерелами електроструму».

   На сайті наявна інформація щодо правил безпечної поведінки. У кожному корпусі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих.

Стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії під час освітнього процесу знаходиться під щоденним контролем адміністрації гімназії, чергових учителів.

Постійно здійснюється контроль роботи системи забезпечення життєдіяльності приміщень гімназії.

На засіданні педради 30.08.2021 року (протокол № 1) затверджено внутрішній режим гімназії та план роботи школи на 2021/2022 навчальний рік,  де передбачено розділ «Цивільний захист. Охорона та зміцнення здоров’я дітей». У вересні місяці видано ряд наказів, у яких передбачено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму.

За планом роботи гімназії проводиться навчання працівників школи з питань охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки тощо. У закладі є всі необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників та здобувачів освіти.

На початку навчального року проведені інструктажі з учнями: вступний (03.09.2020), первинний (перед початком роботи в кабінеті інформатики, на спортивному майданчику), які зафіксовані у журналах відповідного зразка. Проводяться цільові інструктажі в з зв’язку з виїздом дітей на екскурсії, олімпіади, конкурси, спортивні змагання.

 На виконання Закону України «Про дорожній рух», Закону України «Про охорону дитинства», листа МОЗ України до Кабінету Міністрів України від 22.01.2016 № 323/1589, з метою здійснення широкої профілактичної роботи з попередження дорожньо-транспортного травматизму, у закладі з 16 по 20 вересня організовано та проведено Тиждень «Увага! Діти на дорозі!».

15 листопада у рамках II етапу Тижня безпеки дорожнього руху  в Україні, що проводився з 11 по 17 листопада 2021 року, проведено єдиний національний урок «Безпечна країна».

Питання з безпеки життєдіяльності учнів під час канікул, у побуті й громадських місцях, на вулиці тощо обговорювалися на батьківських зборах, опрацьовуються спеціальними пам’ятками.  Класними керівниками 1-9 класів проведено бесіди щодо поведінки дітей поблизу водойм, під час ожеледиці, правила користування електроприладами та використанням газу в побуті, поводження під час знаходження невідомих та вибухонебезпечних предметів та використання піротехнічних засобів, правил поведінки під час дозвілля. Значна увага приділялась роботі з попередження отруєнь учнів грибами, рослинами.

Медичне обслуговування учнів здійснюється фельдшером Кам’янського ФАПу.  Регулярно фельдшер доводить графік проведення профілактичних щеплень учнів, яке здійснюється за згодою батьків на базі ФАПу.

Відповідно до рекомендацій відділу освіти апарату Оліївської сільської ради, управління освіти ЖОДА, районного відділу Держпродспоживслужби у гімназії систематично проводиться робота щодо профілактики захворюваності учнів на ОРВІ та інші інфекційні та кишкові захворювання. З цією метою здійснюється провітрювання класних кімнат, вологе прибирання приміщень, організовано та витримується питний режим, контролюється дотримання учнями особистих гігієнічних правил та норм. У кожному класі створено куточок для пофілактики Коронавірусу.

Гімназія забезпечена засобами пожежогасіння, обладнано спеціальний куточок з пожежної безпеки.

Учнівським самоврядуванням спільно з педагогом-організатором розроблено та впроваджено програму «Операція урок», згідно з якою здійснюється щоденний контроль за відвідуванням учнями занять, встановлюються причини відсутності учнів на уроках; проводиться превентивна роз’яснювальна робота з батьками та учнями щодо порядку звільнення учнів з уроків (заява батьків в порядку виключення за сімейними обставинами).

Результатом злагодженої та цілеспрямованої роботи у 2021/2022 навчальному році є відсутність випадків травмування учнів як під час освітнього процесу, так і в побуті.

Охорона здоров’я

У гімназії постійно проводиться аналіз стану здоров’я учнів; аналіз захворювань учнів; аналіз гострої захворюваності дітей; оформляються листи здоров’я на кожен клас. У 2021-2022 н.р. у зв’язку з поширенням Ковіду гімназія два рази перебувала на дистанційному навчанні.   Адміністрація закладу забезпечує здійснення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів, відповідно до положень спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 20.07.2009 № 518/674, «Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах».

Виконання законодавства України з питань соціального захисту дітей пільгових категорій

У гімназії систематизована робота з соціального захисту неповнолітніх. Протягом навчального року соціальним педагогом    проведено обстеження житлово–побутових та матеріальних умов життя дітей з пільгових категорій у вересні, складено акти обстеження.

Напочатку навчального року проведено соціальний моніторинг, за результатами якого було складено соціальні паспорти класів та гімназії, в яких вносились необхідні зміни протягом року.

Співпраця з батьками

Робота з батьками спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів.

  У закладі працює батьківська рада, що обговорює важливі для всіх учасників освітнього процесу питання.

   На даний час особливого значення набуває підтримка широкого кола громадськості при вирішенні таких питань:

- зміцнення матеріально-технічної бази;

- забезпечення соціального захисту учасників освітнього процесу;

- формування здорового способу життя.       

Психологічний супровід навчально-виховного процесу

Робота практичного психолога в 2021/2022 навчальному році була спрямована на рішення конкретних проблем, з якими зверталися учні, їх батьки, вчителі. Діяльність здійснювалася за наступними напрямками: психодіагностична робота, консультаційна робота, корекційно-розвивальна робота, психологічна просвіта, організаційно-методична робота.

Охорона праці - протягом року проводилась цілеспрямована робота з питань реалізації державної політики в галузі охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії

З метою створення безпечних умов роботи й охорони праці на початок 2021/2022 навчального року було заміряно контури заземлення й ізоляції електрообладнання.  Гімназія в достатній кількості забезпечена засобами пожежогасіння.

 Постійно здійснюється контроль роботи систем забезпечення життєдіяльності будівлей.

Наявні тематичні куточки, які містять інформацію про норми охорони праці та безпеки життєдіяльності. 

    За планом роботи закладу проводиться навчання працівників з питань охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки тощо.

    Наявні всі необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників та учнів гімназії, які ведуться відповідно до нормативних вимог.   Відпрацьовано програму вступного інструктажу з охорони праці для працівників та учнів.

Протягом 2021/2022 навчального року випадків виробничого травматизму се­ред працівників не було.

Матеріально-технічне забезпечення

Стан матеріально-технічного забезпечення навчальних кабінетів, їдальні, спортмайданчика, що функ­ціонують у закладі, є належним.

Стан території: квітники, огорожі, спортивний майданчик – перебувають у задовільному стані.

План проведення поточного ремонту виконується. Огляд технічного стану будівель і споруд проведено.

Технічні засоби навчання експлуатуються і зберігаються

Заняття фізичної культури проводяться на спортивному майданчику зі спортивним обладнанням. Забезпечення спортивним інвентарем недостатнє.

Фінансово-господарська діяльність гімназії здійснюється на основі її кошторису, основним джерелом формування якого є кошти засновника.

Питний режим гімназії забезпечено.

Цілі і завдання гімназії на 2022-2023 н. р.

  • Організаційні завдання:

         Керування нормативними документами щодо організації освітнього

процесу

  • Методично - кадрові завдання:

У 2020-2025 навчальних роках педагогічний колектив гімназії працюватиме над проблемною темою  «Створення сприятливого освітнього середовища – основна запорука формування соціально активної особистості».  Реалізація  IІ етапу у 2022 - 2023 році «Вдосконалення умінь та навичок учасників освітнього процесу у ході  впровадження компетентностей і наскрізних ліній» покликана:

сприяти підвищенню рівня професійної компетентності кожного вчителя, орієнтувати його на постійний розвиток і професійне самовдосконалення;

         сприяти прояву професійно значущих якостей особистості педагога у його професійній діяльності;

         домагатися високого рівня реалізації науково – методичної проблеми гімназії;

         створити у середині колективу систему кращого досвіду та поширювати його за межами закладу;

         системно використовувати набутий досвід на практиці;

забезпечити заклад фахівцем музичного мистецтва.

Освітні завдання:

Адміністрація та педагогічний колектив Кам’янської гімназії спрямовуватиме свою діяльність на розвиток освіти, оновлення її змісту, досягнення соціально необхідного рівня загальноосвітньої підготовки учнів. У своїй діяльності заклад керується  Законом України «Про освіту», Законом України «Про повну загальну середню освіту», ЗУ «Про загальноосвітній навчальний заклад», Концепцією «НУШ».

Мета діяльності: згідно Концепції Нової української школи, Державного стандарту освіти, Освітньої програми Кам’янської гімназії, рекомендацій Європейського парламенту та Ради Європи освітній процес спрямувати на формування особистості випускника Нової української школи, який є:

  • Всебічно розвиненою особистістю, здатною до критичного мислення;
  • Патріотом з активною позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами, здатний приймати відповідальне рішення, поважає гідність і права людини;
  • Інноватором, здатним змінювати навколишній світ, розвивати економіку за принципами сталого розвитку, конкурувати на ринку праці, навчатися впродовж життя.

            Завдання: створити умови в освітньому закладі для успішної реалізації поставленої проблемної теми через запровадження освітніх компетентностей, наскрізних ліній, новітніх технологій та партнерства сім’ї, школи і громадськості.

  • Виховні завдання:

Розпочати у 2022 -2023 навчальному році роботу над виховною проблемою гімназії «Виховання моральних якостей сучасного школяра через досвід поколінь та глибоке вивчення звичаїв та традицій українського народу » на IІ етапі: «Роль сім’ї у всебічному вихованні випускника Нової української школи».

  • впроваджувати у виховну систему Закону України «Про повну загальну середню освіту»;
  • домагатися належного рівня співпраці сім’ї, гімназії та громадськості як основи формування учня – активного громадянина України усіма методами та прийомами виховної роботи;
  • продовжувати формувати та розвивати патріотично свідому особистість з громадянською позицією, готовою до конкурентного виборусвогомісця в житті;
  • підвищуватирівеньвихованості, розвиткутворчогопотенціалуучнів;
  • оновити зміст та посилити активність учнівського самоврядування.

  • Управлінські завдання:

Управління якістю освіти на основі ефективних традиційних та інноваційних освітніх технологій та освітнього моніторингу.

Основними принципами діяльності гімназії є і залишається: вибір, відкритість, гуманізація, демократизація, неперервність, актуальність, спрямованість роботи всіх підрозділів школи на науковій та психологічній основі.

Освітній та виховний процес гімназії базуватиметься на формулі Нової української школи, яка складається з 9 ключових компонентів:

1. Новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, потрібних для успішної самореалізації в суспільстві.

2. Умотивований учитель, який має свободу творчості й розвивається професійно.

3. Наскрізний процес виховання, який формує цінності.

4. Децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію.

5. Педагогіка, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками.

6. Орієнтація на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм

7. Нова структура школи, яка дає змогу добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя.

8. Справедливий розподіл публічних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.

9. Сучасне освітнє середовище, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології для навчання учнів, освітян, батьків не лише в приміщенні навчального закладу.

              

РОЗДІЛ ІІ. ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕДКОЛЕКТИВУ ЗІ СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ.

2.1. Розподіл обов’язків між адміністрацією закладу

  1. Левченко Дарія Вікторівна – т.в.о. директора  гімназії:
  • Забезпечує виконання Конституції України, Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», інших законодавчих  і нормативних актів, здійснює на цій основі загальне управління  закладом освіти;
  • Забезпечує контроль  за виконанням державних освітніх стандартів, якістю знань учнів, змістом  і ефективністю освітнього процесу;
  • Забезпечує виконання колективної угоди між адміністрацією  і трудовим колективом;
  • Вирішує всі питання, пов’язані  з організацією роботи з батьками, особами, які їх замінюють, громадськістю і підприємствами, які надають допомогу освітньому закладу;
  • Відповідає за реалізацію постанов уряду, виконання наказів, розпоряджень, інструкцій МОН України, Управління освіти та науки Житомирської облдержадміністрації, відділу освіти Оліївської сільської ради;
  • Відповідає за успішну діяльність гімназії в цілому з виховання  і навчання учнів, зміцнення їх здоров’я і фізичного розвитку;
  • Відповідає за вчасне і якісне перспективне  і поточне планування роботи гімназії, виконання планових заходів;
  • Відповідає за впровадження досягнень педагогічної науки і ПП досвіду у діяльність гімназії, виконання планових заходів; організацію творчої роботи педагогів;
  • відповідає  за створення сприятливих умов  для навчально-виховної роботи, забезпечення техніки безпеки, правильнее використання навчально-матеріальної бази;
  • відповідає за  навчально-виховну роботу всього педагогічного, технічного персоналу та учнівського колективів;
  • відповідає  запідбір  і розміщення педагогічних кадрів, створює необхідні умови  для підвищення їх кваліфікації;
  • приймає та звільняє техпрацівників;
  • контролює роботу  заступника директора з НВР;
  • відповідає за якість знань та методичну роботу  вчителів іноземної мови, української мови та літератури, світової літератури, історії, трудового навчання, музики, образотворчого мистецтва;
  • контролює роботу  по складанню річного  плану роботи гімназії;
  • керує педрадою, методичною радою, атестаційною комісією, організацією харчування учнів і літньою оздоровчою роботою;
  • видає накази і вирішує всі питання, пов’язані з діяльністю гімназії в межах наданих прав, розподіляє обов’язки між заступником та  іншими членами педагогічного колективу, а також обслуговуючим  персоналом, контролює їх своєчасне і якісне виконання;
  • забезпечує правильнее ведення діловодства та документації, своєчасну звітність, зберігання  майна гімназії;
  • затверджує перевірене  заступником  директора  з НВР календарно-тематичне планування вчителів-предметників, вчителів початкових класів, плани виховної роботи класних керівників, плани МО, плани роботи кабінетів, гуртків, факультативів;
  • затверджує розклад уроків для учнів та учителів, погоджує його у Держпродспоживслужбі;
  • затверджує розклад чергування заступника директора, учителів, класів;
  • здійснює  контроль за виконання мрічного плану  роботи, навчального плану, рішень педагогічної ради та нарад  при директорові;
  • спільно з радою гімназії звітує перед  громадськістю  та педагогічним колективом  про підсумки роботи  про навчальний рік  та основні завдання  на наступний навчальний рік;
  • затверджує графік відпусток  педагогічнихпрацівників;
  • представляє учителів та інших працівників  до нагороджень, накладає стягнення  у межах своєї компетенції;
  • відповідаєза  дотримання правил  внутрішнього шкільного  трудового  розпорядку, санітарно-гігієнічного режиму;
  • погоджує  свою діяльність із відділом освіти Оліївської сільської ради;
  • складає  угоди(проекти) про співдружність  та спільну діяльність  з науковими інститутами, громадськими організаціями, вищими  та середніми (ліцеї та гімназії) навчальними закладами;
  • відповідає  запланування, організацію, керівництво;
  • контроль за  розробкою концепції та програми розвитку школи;
  • відповідає за створення сприятливого морально-психологічного клімату у  педагогічному колективі;
  • забезпечує зв'язок  з громадськістю, з органами  виконавчої влади з питань формування іміджу гімназії в засобах масової інформації (телебачення, радіо, преса);
  • забезпечує зв'язок  з відділом освіти аппарату Оліївської сільської ради;
  • відповідає за виконання Закону України «Про мови», за дотримання  норм  єдиногоорфографічного  режиму;
  • складає графік відпусток учителів, технічного персоналу;
  • веде облік особового складу  працівників школи, а також учнів; бланків свідоцтв, похвальних грамот, листів, додатків до свідоцтв та інших документів; прибуття працівників гімназії  на роботу (за допомогою свого заступника);
  • складає  і підписує загальні документи, що регулюють  роботу гімназії; накази, розпорядження по гімназії, аналізи уроків, пропозиції щодо їх поліпшення; листи гімназії (офіційні), відповіді на листи батьків та інших громадян; документи  про успішність  і поведінку учнів; інформації і довідки гімназії; акти прийому і передач ігімназії;
  • погоджує свою роботу  із уповноваженою особою.

2. Левченко Дарія Вікторівна – заступник директора  з навчально-виховної роботи:

  • відповідає за підготовку складання навчального плану  і тарифікаціїучителів 1-9 класів;
  • відповідає за складання розкладу уроків, факультативів, курсів за вибором;
  • відповідає за належність організації навчально-виховної роботи учнів 1-9 класів;
  • організовує  та контролює навчально-виховну роботу в 1-9 класах;
  • організовує та контролює роботу ГПД;
  • відповідає за успішність учнів 1-9 класів та відвідування ними школи;
  • відповідає  за роботу класних керівників щодо організації навчальної діяльності учнів 1-9 класів, роботу навчальних кабінетів; за збереження  і використання навчально-матеріальної бази, за ведення документації цих класів;
  • складає на початок року  розподіл предметних сторіноккласних журналів (1-9 класів) згідно роботи навчального  плану  з усіх предметів;
  • відповідає за дотримання санітарно-гігієнічного  режиму  в навчальних кабінетах  і виконання  правил техніки безпеки учнями  1-9 класів під час  освітнього процесу;
  • відповідає за формування  складу атестаційної комісії, розкладу проведення державної підсумкової атестації;
  • відповідає за складання графіка контрольних робіт, факультативних занять, індивідуальних  занять з усіх предметів та спецгруп  з фізичного виховання;
  • відповідає за  складання   та оформлення документації  на учнів, які претендують   на нагородження Похвальними листами;
  • погоджує  своюд іяльністьіз директором; 
  • відповідає за організацію чергування учителів, складає  та веде графік чергування учителів ;
  • відповідає за табель заміни та пропусків уроків вчителям 1-9 класів;
  • веде табель заміни уроків; забезпечує якісну  і своєчасну заміну уроків  тимчасово відсутніх вчителів;
  • відповідає за охорону життя учнів, охорону праці і техніки безпеки по школі;
  • відповідає   за науково-методичну  роботу в школі;
  • відповідає за якість знань та методичну роботу  учителів початкових класів, учителів природничо- математичного циклу;
  • відповідає  за дослідницьку, експериментальну, інноваційну діяльність педагогів і учнів школи;
  • відповідає за проведення олімпіад, захистнауково-дослідницьких робіт МАН;
  • веде проект  статистичної звітності  ЗЗСО –1, № 76-РВК, №83-РВК, №6-ПН та інше;
  • відповідає та  веде звіт про зміни кількості учнів у школі; узгоджує  з алфавітною книгою;
  • контролює атестацію  і курсову перепідготовку викладачів;
  • відповідає за організацію  та контролює індивідуальну  роботу з обдарованими учнями з усіх предметів, складає графіки індивідуальної роботи з обдарованими  дітьми, веде облік проведення   занять;
  • відповідає за організацію  і здійснення  ЦЗ;
  • здійснює контроль  за навчальним навантаженням учнів;
  • веде, підписує, передає  директору  табель обліку робочого часу працівників;
  • контролює своєчасне проведення інструктажів  для учнів, вчителів, допоміжного персоналу, техперсоналу, їх реєстрацію у відповідних журналах;
  • здійснює систематичнийк онтроль  за якістю навчального та виховного процесів, об’єктивністю оцінювання результатів освітньої підготовки учнів, відвідує уроки  та  інші види навчальних занять, що проводяться педагогічними працівниками школи, аналізує їхні форму та зміст, доводить  результати аналізів  до  відома педагогів;
  • з’ясовує обставини нещасних випадків, що сталися  з працівниками, учнями;
  • постійно працює  над вдосконаленням власної інформаційної компетентності; застосовує сучасні інформаційно-комунікаційні технології у практичній управлінській діяльності;
  • складає графік роботи гуртків та відповідає  за їх роботу;
  • веде табель заміни і пропусків  занять по гуртковій роботі;
  • відповідає  за виконання планів виховної роботи, якість проведення класних годин, позашкільних  та позакласних заходів;
  • відповідає за організацію  та проведення прибирання території навколо школи; організацію та проведення «санітарних п’ятниць» в цілому по  закладу освіти;
  • відповідає за  ведення  книги відвідування учнями школи в цілому;
  • працює у тісному контакті із службою  у справах  неповнолітніх кримінальної міліції і дільничним інспектором, працівником сільської ради  з питань молоді;
  • відповідає за організацію роботи щодо запобігання  бездоглядностішколярів та  скоєння ними  правопорушень;

– співробітництво  з культурно-освітніми закладами, громадськими організаціями, вищими та середніми навчальними, фізкультурно-оздоровчими закладами України з проблем національного виховання;

– виконання вимог  Статуту школи і Правил  для учнів;

– за збереження життя  і здоров’я дітей, за забезпечення дотримання ТБ і санітарно-гігієнічних норм під час проведення виховних заходів;

– профілактичну роботу  з правового виховання;

  • відповідає  за створення сприятливого морально-психологічного клімату в педагогічному колективі;
  • організовує  та несе відповідальність  за реалізацію українознавства  у навчально-виховній системі гімназії.

2.2. Виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту».

Заходи

Терміни

Відповідальні

1

Підготувати готовність гімназії, харчоблоку, холодильного, електричного обладнання, протоколи електровимірів, провести ревізію пожежогасіння.

до 31.08.2022 р.

Т.в.о. директора

гімназії

2

Розподілити навантаження серед вчителів, затвердити завідуючих навчальними кабінетами; призначити класних керівників; призначити керівників МО.

до 31.08.2022 р.

Т.в.о. директора гімназії

3

Провести співбесіди з новопризначеними вчителями.

до 01.09.2022 р.

   Т.в.о.   директора

гімназії

4

Регламентація відповідно з нормативними документами режиму роботи гімназії, структури навчального року, затвердження:

4.1.освітньої програми та навчального плану;

Структури навчального року, режиму роботи гімназї на 2022 – 2023 н. р.;

правил внутрішнього трудового розпорядку.

4.2.календарно – тематичного планування за предметами на семестри:

календарного;

планів роботи гуртків, факультативів;

4.3.плану соціального педагога, практичного психолога,вимог щодо ведення шкільної документації, подавання звітів;

4.4.розкладууроків.

до 10.09.2022 р.

Т.в.о. директора

гімназії

5

Затвердити мережу класів і контингент учнів гімназії на 01 вересня 2021 -2023 навчального року.

до 03.09.2022 р.

Т.в.о. директора гімназії

6

Встановити терміни проведення державної підсумкової атестації у 4 та 9 класах.

до 08.04.2022 р.

Т.в.о. директора гімназії

2.3. Соціальний захист дітей.

Забезпечення конституційного права громадян на освіту.

з/п

Зміст заходів

Термін

виконання

Відповідальні

за виконання

Призначити відповідальною за соціальний захист, охорону прав  та інтересів неповнолітніх  соціального педагога.

До 1.09

Т.в.о.

директора гімназії

Паспортизація. Складання паспорту гімназії, класів, списки учнів за категорієми.

вересень

Соціальний педагог Вознюк Т.В.

Щоденний контроль за відвідуванням учнями гімназії.

Протягом року

Вознюк Т.В., кл. керівники

Систематичне доведення та роз'яснення  нових нормативно-правових документів з питань охорони прав та соціального захисту дітей пільгових категорій.

Протягом року

Вознюк Т.В.

Поновити банк даних дітей соціально-незахищених категорій

Вересень

Вознюк Т.В.

Провести огляд умов проживання дітей пільгових категорій.

Жовтень

Класоводи,          класні керівники.

Оформлення документації:

  • акти обстежень матеріально-побутових умов;
  • індивідуальні картки.

листопад

Вознюк Т.В.

Контролювати питання харчування пільгових категорій дітей.

Постійно

Т.в.о. директора

гімназії

Вознюк Т.В.

Своєчасне виявлення і внесення на облік дітей, які потребують соціальної підтримки.

Постійно

Вознюк Т.В.

кл. керівники

Контролювати питання медичного огляду дітей

Протягом року

кл. керівники

Співпраця зі службою у справах дітей, ювенальною поліцією з питань профілактики правопорушень, злочинів, бродяжництва та жебракування серед учнів.

Постійно

Вознюк Т.В.

Спланувати та проводити правовиховну роботу.

Протягом року

Вознюк Т.В.

Залучити дітей пільгового контингенту до роботи предметних та спортивних гуртків гімназії.

Протягом року

кер. Гуртків

Організація участі дітей пільгового контингенту у районних, міських благодійних заходах, акціях, конкурсах.

Постійно

Пед. організатор

Контроль за оздоровленням дітей пільгового контингенту на базі літнього оздоровчого закладу з денним перебуванням при гімназії.

Під час оздоровлення

Вознюк Т.В.

РОЗДІЛ ІII. СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ВИХОВНОЇ РОБОТИ

План виховної роботи

ВЕРЕСЕНЬ

Місячник безпеки руху

1 – День Знань. Свято першого дзвоника.

21 – Міжнародний день миру.

30 – Всеукраїнський день бібліотек

№ п\п

Дата

ЗМІСТ ДІЯЛЬНОСТІ

Напрям виховної роботи

Відповідальний

1.

01.09

Свято День Знань.

«Здоров’я – найбільше багатство»

.

Ціннісне ставлення до власного здоров’я

Педагог-організатор

2.

Вересень

Вибори президента та міністрів шкільної республіки «Дружба»

Учні гімназії

3.

Вересень

Засідання учнівського самоврядування  «Учнівське самоврядування: проблеми і перспективи»

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Педагог-організатор

4.

03.09

Організація чергування у класних кімнатах

Бесіда-нагадування «Права та обов’язки чергових»

Організація і контроль  змагань між класами

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Ціннісне ставлення до себе

Класні керівники

Педагог - організатор

5.

04.09

Рейди: «Перевірки запізнень на уроки», «Поведінка на перерві», «Чергування у класах»

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Класні керівники

Педагог - організатор

6.

Протягом

місяця

Проведення класних зборів: вибори активу класу.

Опитування: «Що ви знаєте про булінг?»

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Класні керівники

Президент         учнівської   республіки

7.

06.09

Акції:  «Діти - дітям»

(1-9 кл.),

«Чисте шкільне подвір`я!» (2-9кл.),

 «Зробимо  гімназію чистішою!»( 6-9 кл.),

«Дітям потрібен мир!»

(1-9кл.)

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Педагог-організатор

Класні керівники

8.

До 10.09

Забезпечити виконання методичних рекомендацій щодо використання державної символіки в закладах освіти. Із цією метою:

  • поновити куточки національної символіки в усіх класних приміщеннях.

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Класні керівники

Педагог – організатор

9.

14.09

Круглий стіл по плануванню роботи учнівського самоврядування «Пропонуй і роби»

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Педагог - організатор

10.

Протягом місяця

Здійснити психолого-педагогічний аналіз з метою виявлення учнів, схильних до вживання спиртних напоїв, наркологічних речовин, куріння.

Ціннісне ставлення до себе

Класні керівники Соціальний педагог

11.

20.09-24.09

Участь у проведені місячнику «Увага! Діти на дорозі!»

Гра – квест «Я на дорозі»

Тиждень із правил дорожнього руху:

Виховні години:

«Подорож до країни дорожніх знаків»

«Азбука безпеки»

«Обережно! Дорога!».

Конкурс малюнків «Безпека дорожнього руху»

Ціннісне ставлення до суспільства і держави;

Ціннісне ставлення до себе

Вчителі молодших класів

Класні керівники

Педагог-організатор

12.

21.09

До Всесвітнього Дня Миру:

випуск листівок «Моя рука дружби»

участь у флешмобі «Голуб Миру»

Ціннісне ставлення до мистецтва

Класні керівники,

Вчителі молодших класів.

Педагог – організатор

13.

22.09

День партизанської слави. Створення газети на тему: «День партизанської слави»

Ціннісне ставлення до держави

Педагог-організатор

Учнівське самоврядування

14.

24.09

Засідання учнівського самоврядування  «Учнівське самоврядування: проблеми і перспективи»

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Педагог-організатор

15.

28.09

Створення та оновлення класних куточків

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Класні керівники

Педагог – організатор

16.

В кінці місяця

Поповнення сайту гімназії новинами,сторінки у Фейсбук,

Випуск газети

Педагог – організатор

17.

Вересень

Вечір відпочинку.

Проведення фото- інтернет-челенджів, відповідно до календаря пам`ятних дат.

Педагог- організатор

Президент учнівської республіки

ЖОВТЕНЬ

1 – Міжнародний день людей похилого віку.

2 – День учителя.

14 – День українського козацтва.

№ п\п

Дата

ЗМІСТ ДІЯЛЬНОСТІ

Напрям виховної роботи

Відповідальний

18.

01.10

Тиждень знань безпеки життєдіяльності (за окремим планом)

Акція доброти  «Ветеран живе поруч» (1-9кл.)

Виховна година  «До Дня людей похилого віку»:

Проведення годин спілкування, інформаційних хвилинок, присвячених Міжнародному дню людей похилого віку:

«Стежинкою добра і милосердя»

 «Памятай про старших у твоїй родині»

«Немає вищої святині, ніж чисте сяйво доброти»

Ціннісне ставлення до людей

Класні керівники

19.

Протягом місяця

Перевірказовнішньоговиглядуучнів

Ціннісне ставлення до себе

Педагог-організатор

Учнівське самоврядування

20.

Перший тиждень жовтня

Святкування Дня працівників гімназії:

«Святковий  калейдоскоп»  (випуск святкових листівок до Дня працівника освіти (5-9 кл.).

Привітання вчителів та працівників гімназії «Зі святом вас, вчителі»;

привітання вчителів-пенсіонерів «Вчитель не повинен бути самотнім».

День учнівського самоврядування.

Ціннісне ставлення до культури та мистецтва

Класні керівники

Педагог – організатор

21.

12.10

День художника. Конкурс малюнків на тему: «Золота осінь»

Педагог-організатор

Класні керівники

22.

13.10

До Дня українського козацтва:

Конкурс малюнків «Степ і воля – козацька доля»

 Година духовності «Козацькому роду нема переводу»

  Вікторина «Славні  часи козаччини»

  Вітання для хлопців.

Святковий концерт до Дня захисника Вітчизни

Ціннісне ставлення до суспільства і держави, ціннісне ставлення до себе

Вчитель фізкультури

Педагог-організатор

23.

15.10

Всесвітній день миття рук

Ціннісне ставлення до себе

Педагог-організатор

Учнівське самоврядування

24.

15.10

Засідання учнівського самоврядування  «Учнівське самоврядування: проблеми і перспективи»

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Педагог-організатор

Учнівське самоврядування

25.

18.10-22.10

Тиждень  осінніх фантазій

«Щедрі дари осені»

Виставка малюнків.

Проведення усних дайджестів відповідно до календаря пам`ятних дат.

Проведення фото- інтернет-челенджів відповідно до календаря пам`ятних дат.

Ціннісне ставлення до мистецтва

Педагог-організатор

Класні

Керівники

Президент учнівської республіки

  Президент    учнівської республіки

26.

В кінці місяця

Поповнення сайту гімназії новинами,сторінки у Фейсбук,

Випуск газети

Ціннісне ставлення до мистецтва

Відповідальні за сайт школи.

Педагог – організатор

Листопад

9 – День української писемності та мови.

20 – Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням.

22 – День памяті жертв голодомору і репресій.

№ п\п

Дата

ЗМІСТ ДІЯЛЬНОСТІ

Напрям виховної роботи

Відповідальний

27.

01.11 – 05.11

Тиждень українській писемності та мови:

Заочна відео- мандрівка «Країна, в якій я живу».

Тематична виставка «Мовна скарбничка».

Усний журнал «Невичерпна духовна скарбниця».

Інформаційно-пізнавальні години: «Цікаві сторінки української писемності»,

«Рідна мова в рідній школі»

Подорож-гра «Мовними стежинками»

Участь у конкурсі

«Наша земля – Україна»

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Вчителі української мови та літератури.

Педагог - організатор

28.

12.11

Шкільний челендж «Візьми з собою посмішку» до Всесвітнього Дня доброти

Ціннісне ставлення до себе

Класні керівники, педагог-організатор

29.

Протягом місяця

Рейд «Сучасний школяр».

Перевірка зовнішнього вигляду учнів.

Ціннісне ставлення до себе

Педагог-організатор

Учнівське самоврядування

31.

22.11- 02.12

Акція «16 днів проти насильства»:

Конкурс відеороликів  «Толерантність очима дітей», «Моральний вчинок»

Дебати між учням 8 - 9 класів «Що таке толерантність?»

Круглий стіл «Толерантність як метод мирного розв’язання конфлікту»

Ціннісне ставлення до себе, суспільства і держави

Класні керівники.

Педагог – організатор

32.

22.11-26.11

Година спілкування «Насильство та як його уникнути»

Конкурс малюнків «Кожна дитина має право на щасливе дитинство»

«Є право – є надія”

Правовий ринг

 «Там, де права, там і відповідальність»

Вікторина «Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки»

Ціннісне ставлення до суспільства і держави, ціннісне ставлення до себе

Вчитель історії та правознавства.

Педагог - організатор

Педагог – організатор

34.

26.11

До Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій

Виставка - реквієм «Скорботна свічка пам’яті святої»

Інформаційна хвилинка «З попелу забуття»

Перегляд відеофільмів до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. «Такого ще земля не знала»

Участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку»

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Учнівське самоврядування

Педагог - організатор

35.

22.11-26.11

 «День Гідності та Свободи»

Години спілкування «Ми – вільні і незалежні!» (1-9класи)

Ціннісне ставлення до праці, до себе, до своєї Держави

Класні

керівники

Педагог-організатор

36.

Засідання учнівського самоврядування  «Учнівське самоврядування: проблеми і перспективи»

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Педагог-організатор

Учнівське самоврядування

37.

В кінці місяця

Поповнення сайту гімназії новинами, сторінки у Фейсбук,

Випуск газети

Проведення  відкритих виховних заходів відповідно до графіку.

Вечір відпочинку «Шкільний кінозал».

Проведення фото- інтернет-челенджів відповідно до календаря пам`ятних дат.

Ціннісне ставлення до мистецтва

Відповідальні за сайт школи.

Педагог – організатор

Президент учнівської республіки

Грудень

01 – День боротьби зі СНІДом.

№ п\п

Дата

ЗМІСТ ДІЯЛЬНОСТІ

Напрям виховної роботи

Відповідальний

38.

Засідання учнівського самоврядування  «Учнівське самоврядування: проблеми і перспективи»

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Педагог-організатор

Учнівське самоврядування

39.

01.12

Конкурс відеороликів «Чума ХХІ століття!» (7-9кл.) до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом (01.12).

Ціннісне ставлення до себе

Вчитель основ здоров’я

Педагог – організатор

40.

Тиждень права

(за окремим планом).

Конкурс малюнків «Права дітей» (1-4 класи).

Конкурс відеороликів «Знати свої права, щоб жити» (5-9 класи).

Засідання учнівської ради

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Педагог-організатор

41.

Протягом місяця

Рейд по перевірці зовнішнього вигляду учнів.

Ціннісне ставлення до себе

Педагог-організатор

Учнівське самоврядування

42.

Протягом місяця

Участь  в конкурсах «Альтернативна ялинка», «Креативна ялинка», «Дотик янгола», «Космічні фантазії», «Букет замість ялинки»

Ціннісне ставлення до мистецтва

Педагог – організатор

Керівники гуртків

Класні керівники

43.

Протягом місяця

Підготовка до новорічної постановки

Конкурс стіннівок «Краща Новорічна вітальна газета» 5-9 кл.

- створення декорацій

- розучування театральної постановки;

- підготовка святкової програми;

- оформлення святкового залу, прикрашання ялинки;

- Конкурс малюнків, витинанок, аплікацій  «Зимові візерунки».

Ціннісне ставлення до мистецтва, ціннісне ставлення до суспільства і держави

Класні керівники

Педагог -

організатор

Вчителіь трудового навчання

44.

24.12

Новорічна театральна постановка «До Нового року»

Ціннісне ставлення до мистецтва, ціннісне

Педагог – організатор

Класні керівники

45.

24.12

Проведення інструктажу з правил протипожежної безпеки, поведінки на дорогах, водоймах, в побуті під час зимових канікул.

Ціннісне ставлення до себе

Класні керівники

46.

24.12

Підведення підсумків  роботи  класних колективів   протягом  І  семестру.  Рейтинг  класних  колективів.

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Педагог -

організатор

47.

В кінці місяця

Поповнення сайту гімназії новинами, сторінки у Фейсбук,

Випуск газети

Вечір відпочинку «Шкільний кінозал».

Проведення фото- інтернет-челенджіввідповідно до календаря пам`ятних дат.

Педагог – організатор

Президент учнівської республіки

Січень

22.01 - День СоборностіУкраїни

29.01 – День пам’яті загиблих під Крутами

№ п\п

Датта

ЗМІСТ ДІЯЛЬНОСТІ

Напрям виховної роботи

Відповідальний

48.

04. 01 – 10.01

Робота згідно плану зимових канікул

Класні керівники

49.

12.01

Акція «Даруємо радість дітям».

Акція «Допоможемо зимуючим птахам»

Проведення конкурсу «Зимових малюнків»

Сприяння творчої особистості дитини

Педагог – організатор

50.

Протягоммісяця

Перевірка чистоти класних кімнат

Ціннісне ставлення до себе

Класні керівники

51.

13.01

Засідання учнівської ради;

участь у конкурсі «Поетичний вернісаж».

Сприяння творчої особистості дитини

Педагог – організатор

Класні  керівники

52.

17.01- 21.01

Проствітницькі заходи, щодо протидії булінгу у закладах освіти:

- виготовлення буклетів: « Stopбулінг!»

Ціннісне ставлення до людей

Педагог – організатор

Соціальний педагог

Класні керівники

Вчитель інформатики

53.

21.01

До дня СоборностіУкраїнилінійка «Хай квітне наша Україна !»

-Проведення виховних годин до Дня Соборності України «Діти єднаютьУкраїну»

- «Славетний день в історії України»

(до Дня Соборності України)

Ціннісне ставлення до суспільства та держави

Вчитель історії та права

54.

28.01

Виховний захід «Допоможемо пташкам прожити, щоб зимою не тужити»

Ціннісне ставлення до природи

Вчителі молодших класів

Педагог – організатор

55.

29.01

Тематичний інформаційний дайджест (29 січня – День пам’яті Героїв Крут

Ціннісне ставлення до держави та суспільства

Педагог - організатор

56.

31.01

Рейди - перевірки «Скажімо  «Ні» запізненням »

Ціннісне ставлення до держави та суспільства , до себе

Учнівське самоврядування

57.

Засідання учнівського самоврядування  «Учнівське самоврядування: проблеми і перспективи»

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Педагог-організатор

Учнівське самоврядування

58.

В кінці місяця

Поповнення сайту гімназії новинами.

Вечір відпочинку «Шкільний кінозал».

Проведення фото- інтернет-челенджів відповідно до календаря пам`ятних дат.

Педагог – організатор

Президент учнівської республіки

Лютий

14.02 – День св. Валентина

14.02 – 15.02 – День Афганської війни

20.02 – День Небесної Сотні

п\п

Дата

З м і с т

Напрям

роботи

Відповідальні

59.

01.02

Загальна виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Наш край»

Участь у конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій рідний край».

Ціннісне ставлення до мистецтва

Педагог-організатор

Класні керівники

60.

61.

14.02

Відзначення Дня Святого Валентина:

Поштова скринька «Святкові валентинки» (5-9 кл.)

Розважально-пізнавальний турнір «День Святого Валентина» (5-9кл.)

Перегляд відеосюжетів:

Інформаційна хвилина:

«15 лютого- День пам′яті героїв-афганців»

Сприяння творчостіучнів

Ціннісне ставлення до себе, до держави, суспільства

Педагог-організатор,

Учнівське самоврядування

62.

19.02

Виховні заходи до Дня пам’яті Небесної Сотні:

- виховний захід;

- виставка фотографій;

- перегляд відео – сюжету « Небесна сотня», « Майдан»

Ціннісне ставлення до себе, до держави, суспільства

Педагог - організатор

63.

Протягом місяця

Виховні години:

- «Своє здоров’я бережу, сам собі допоможу;

- «Здоров’я- це дар»

- «Бережи себе»

- «Небезпека нашому здоров’ю»

Ціннісне ставлення до себе

Класні керівники

64.

Протягом місяця

Бесіди медсестри «Ми народженні, щоб нести відповідальність за своє здоров’я, життя, істинну любов»

Ціннісне ставлення до себе

Медичний працівник

65.

Засідання учнівського самоврядування  «Учнівське самоврядування: проблеми і перспективи».

Ціннісне ставлення до суспільства і держави

Педагог-організатор

Учнівське самоврядування

Березень

У зв’язку з повномаштабним вторгненням Росії в Україну освітній процес було призупинено до 4 квітня. З 4 квітня перейшли на дистанційну форму навчання.

Квітень

26.04- Чорнобильська трагедія

З м і с т

Напрям роботи

Відповідальні

78.

26.04

Онлайн-акція «Пропусти Чорнобиль крізь серце»

Ціннісне ставлення до природи

Класні керівники

Педагог-організатор

Травень

07.05-08.05 – День пам'яті та примирення

17.05 – День Вишиванки

п\п

З м і с т

Напрям роботи

Відповідальні

83.

05.05

Відзначення Дня Європи. Проведення  онлайн-бесід для учнів

«Об’єднаніЄвропа й Україна – колективна безпека»

Ціннісне ставлення до держави суспільства до себе

Класні керівники

86.

17.05

Виховний захід

«Вишиванка»

Онлайн-Флешмоб до Дня української вишиванки (20.05).

Ціннісне ставлення

до держави суспільства до себе

Педагог – організатор

Учнівське самоврядування

87.

25.05

Онлайн -челендж відеороликів до Дня   Матері

Ціннісне ставлення до родини мистецтва та культури

Учнівське самоврядування

89.

Онлайн-Інструктаж «Техніка безпеки під час літніх канікул»

Класні керівникі

 

92.

В кінці місяця

Поповнення сайту гімназії новинами,

сторінки у Фейсбук,

Вечір відпочинку «Шкільний кінозал»

Проведенняфото-інтернет-челенджів відповідно до календаря пам`ятних дат.

Педагог - організатор

Президент учнівської республіки

Червень

09.06. Свято Останнього дзвоника (презентація відеоролика)

                 10.06. Випуск дев’ятикласників з дотриманням заходів безпеки під час воєнного стану.

 

РОЗДІЛ IV. НАВЧАЛЬНО – МЕТОДИЧНА РОБОТА. ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИМИ ПРАЦІВНИКАМИ

4.1. Атестація педагогічних працівників.

Список педагогічних працівників Кам’янської гімназії,

які атестуються у  2021-2022 навчальному році

з/п

Прізвище, ім’я, по батькові

Дата народження

Освіта

ЗНЗ, посада, категорія, звання

Стаж роботи

Дата

Нагороди, значні особисті досягнення у міжатестаційний період

Категорія/звання на яке претендує

Освітньо-кваліфікаційний рівень

Назва навчального закладу, рік його закінчення

Спеціальність

На посаді, яку обіймає

Загальний педагогічний

Підвищення кваліфікації

Попередньої атестації

1

Башинська

Світлана

Юріївна

18.11.1977

2 категорія

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Вчитель математики

Вчитель математики

Вчитель математики

13

-

    -

2

Піка Тетяна Леонідівна

04.09.1980

Вища категорія

Житомирський державний університет імені І.Я.Франка

Вчитель початкових класів

Вчитель початкових класів

19

 

4.2. Засідання МО.

ПЛАН РОБОТИ

методичного об’єднання класних керівників 1-9 класів

на 2021-2022 навчальний рік

Засідання №1

№ п/п

Теми засідань, змістпитання та заходи

Термінвиконання

Відповідальні

1.

Карусель інновацій

Тема. Особливості організації  виховної роботи в умовах пандемії на 2021/2022 н. р.

Підвищення фахової компетентності   

класного керівника.

Мета. Ознайомити  класних керівників з основними напрямками виховної роботи на новий навчальний рік в умовах пандемії, формування у педагогів навичок дистанційної освіти з класним колективом, надати методичні рекомендації.

Питання для обговорення

1. Визначення основних напрямків  методичної та виховної роботи закладу на 2021/2022 н. р.

     2.  Ознайомлення з нормативно-правовими документами, Листами та наказами МОНУ в галузі освіти на  2021/2022 н.р.Опрацювання Методичних рекомендацій з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2021/2022 навчальному році

     3. Корегування та затвердження плану роботи МО класних керівниківна  2021/2022  н. р.

     4.Методичні рекомендації щодо проведення першого уроку.

Серпень

2021 р.

Голова МО

Робота міжзасіданнями

1.Скласти та затвердити соціальні паспорти класів, плани виховної роботи.

2.Поновити списки дітей пільгових категорій.

3.Поновлення классного куточка.

4.Продумати шляхи подолання булінгу в дитячому колективі.

5.Робота над створенням згуртованого і працездатного коллективу учнів.

6.Проведення батьківських зборів у класах .

7.Оформлення класного журналу .

Класні керівники

Засідання №2

1.

Аукціон психолого-педагогічних ідей

Тема. Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання.

Мета.Підвищення фахової кваліфікації вчителів з удосконалення нормативно-правової бази у сфері булінгу у дитячому колективі. Формування у класних керівників  установки на застосування технологій та основ впровадження демократичних цінностей: захищати права дитини, навчати учнів життєвим навичкам (психосоціальним компетентностям), що сприяють соціальній злагодженості, розбудові здорових стосунків.

Питання для обговорення

1. Доповідь. Причини виникнення булінгу та його наслідки.

2.  Виступ. Профілактика насильницьких та агресивних форм поведінки серед учнівської молоді.

 3.  Палітра досвіду роботи класних керівників з теми засідання.

 4. Тренінг «СТОП – БУЛІНГ: попередження жорстокості та насильства серед підлітків».

5.Методичніперегуки. Обговорення методичної літератури з теми засідання.

Грудень 2021р.

Голова МО Члени

Конюх О.О.

Метліцька О.П.

Башинська  С.Ю

Піка Т.Л.

1.

Робота між засіданнями

1.Підготувати інформацію з власного досвіду про роботу з батьками, про ефективні методи роботи.

2.  Продумати: від чого залежить успіх в організації роботи з батьками;

систему спільних творчих справ батьків і дітей.

3.Аналіз  стану відвідування учнями навчальних  занять.

4.Вивчення актуальних питань роботи класних керівників.

5.Оформлення класного журналу .

Класні керівники

Засідання №3

1.

Психолого – педагогічний семінар.

Тема.Основи педагогічної співпраці  «Педагоги -діти -батьки»

Мета.Озброєння педагогів закладу  сучасними методами роботи з батьками. Формування у педагогів установки, щоуспіх в організації роботи з батьками значною мірою залежить від особистості та авторитету педагога, його професійності, високих моральних, людських якостей, вміння спілкуватися з батьками, колегами, дітьми. Інтеграція зусиль і гармонізація взаємин педагогічного  колективу, громадськості та батьків щодо створення сприятливих умов для ефективної роботи освітнього закладу.

Питання для обговорення:

1. Виступ. Психолого-педагогічні знання, професійні вміння і навички – важлива складова в педагогічному трикутнику «дитина-батьки-вчитель».

2.Палітра досвідуроботикласнихкерівників:

«Позиція батьків – важливий фактор педагогічної співпраці  «Педагоги – діти - батьки». Обмін досвідом.

3. Партнерство заради майбутнього. Співпраця классного керівника з батьками в системі НУШ.

4.Аукціон психолого-педагогічни хідей. «Система спільних творчих справ батьків і дітей» з елементами тренінгу. Мета – встановити реальні можливості виховного потенціалу кожної сім’ї у вихованні учнів класу.

Методичні перегуки.Огляд та обговорення методичної літератури з теми засідання.

Лютий-березень2022р.

Голова МО Члени МО

Супрунова М.В.

Ямкова М.І.

Кравчук І.С.

Стояк Л.О.

Проведено в онлайн форматі

1.

Робота між засіданнями

1.Рейд – перевірка стану шкільних підручників .

2.Контроль за зовнішнім виглядом школярів .

3.Підготувати інформацію з власного досвіду з наступних тем:

-«Гендерні ролі і стереотипи».

-«Диференційований педагогічний вплив на формування ґендерної поведінки здобувачів освіти».

Голова МО Бібліотекар і класні керівники

У зв’язку з воєнним станом засідання №4 перенесено на невизначений період

1.

Панорама ідей.

Тема.Гендерне виховання - нагальна потреба сучасної освітньої системи

Мета.Підвищення рівня педагогічної майстерності педагогів з питань гендерного виховання учнів. Озброїти педагогів знаннями важливих компонентів гендерної соціалізації особистості – гендерної освіти та гендерного виховання. Формування  у педагогів установки виховувати в учнів усвідомлення себе представником своєї статі, що підтримує самооцінку і  почуття самоповаги, впевненість і потенціал самореалізації.

Питання для обговорення:

1.Виступ. Роль гендерної освіти у вихованні здорової свідомої особистості.

2.Тематична дискусія.Особистість педагога, його роль у відтворенні гендерних стереотипів учнів.

3.Система роботи классного керівника з профорієнтації здобувачів освіти «Підприємливість та фінансова грамотність».

4.Про підсумки роботи МО за 2021/2022н.р. 

5.Панорама ідей.Обговорення, складання та коригування  перспективного плану роботи МОКК на 2022/2023 н. р.

6.Анкетування класних керівників з метою  визначення рівня теоретичних знань, умінь і навичок та з’ясування труднощів у роботі.

Травень 2022р.

Голова МО Члени МО

1.

Робота між засіданнями

1.Підготувати моніторинги, діагностику та аналізи  виховної роботи за навчальний  рік.

2.Поповнити методичну скарбничку педагога .3.Аналіз  стану відвідування  учняминавчальних  занять.

Класні керівники

Методичне об’єднання вчителів початкових класів

І засідання

Вересень

Тема. Особливості організації навчально-виховного процесу в початкових класах  у 2021-2022н.р.

Мета:

  • Вивчити основні нормативні документи, що регламентують функціонування початкової школи.
  • Обговорити та затвердити план роботи методичного об’єднання за 2021-2022 навчальний рік.
  • Проаналізувати навчальні програми, підручники, зошити.

Форма проведення:консультативний пункт

п/п

Зміст роботи

Форми і методи

роботи

Відповідальний

Примітка

1.

Звіт  про  роботу методичного об’єднання   вчителів   початковихкласів за  минулий  навчальний рік та затвердження   плану   роботи  методоб’ єднання  на 

2021 – 2022 н. р.

Круглий стіл

Кравчук І.С.

2.

Опрацювання методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти (Наказ МОН України від 13.07.2021 № 213)

Обговорення членами МО

Вчителі 1-4 класів

3.

Опрацювання інструктивно – методичного листа «Вимоги щодо ведення класного журналу в 1-4 класах загальноосвітніх навчальних закладів».

Обговорення членами МО

Вчителі 1-4 класів

4.

Як створити безпечні умови у школі й підготувати навчальний рік до можливих змін епідемічної ситуації – рекомендації МОН

Обговорення членами МО

Вчителі 1-4 класів

5.

Вибір предмету варіативної складової.

Обговорення членами МО

Вчителі 1-4 класів

ІІ засідання

Грудень

Тема. Використання сучасних форм і методів роботи з учнями відповідно до вимог НУШ. Адаптація першокласників  до навчання у школі.

Мета:

  • Розширити знання педагогів проінноваційні технології в початковій школі;
  • Розвивати пізнавальну активність учнів на уроках у початкових класах;
  • Виховувати інтерес до самовдосконалення.

Форма проведення:круглий стіл

п/п

Зміст роботи

Форми і методи

Роботи

Відповідальний

Примітка

1.

Адаптація першокласників до школи.

Результати проведеної діагностики адаптації першокласників до школи.

Обговорення

Піка Т.Л.

Психолог

2.

Безпека молодших школярів під час канікул.

Круглий стіл інформування

Кравчук І.С.

3.

Опрацювання проблеми МО вчителів початкових класів «Формувальне оцінювання в НУШ.»

Презентація

Стояк Л.О.

4.

Аналіз результатів діагностичних робіт з навчальних предметів за І семестр

2021-2022 навчального року.

Звіт

Вчителі 1-4 класів

ІІІ засідання

Березень

У зв’язку з воєнним станом освітній процес було призупинено до 4 квітня.

Тема. Розвиток розумових та пізнавальних здібностей на уроках через використання різновидів наочності, використання ТЗН. Ігрова діяльність під час ГПД.

Мета:

  • Сприяти розвитку творчої активності педагогів;
  • Підвищувати їх теоретичну, методичну, практичну компетентність,
  • Удосконалювати навчально-виховний процес  в умовах звичайного класу.

Форма проведення:педагогічний ярмарок

п/п

Зміст роботи

Форми і методи

Роботи

Відповідальний

Примітка

1.

Доповідь на тему:

«Значення фізкультхвилинок на уроках в початковій школі.»

Доповідь

Стояк Л.О.

2.

Педагогічна виставка  «Використання різновидів наочності на уроках».

Обмін досвідом

Вчителі 1-4 класів

3.

“Ігрова діяльність учнів під час ГПД як засіб  активізації навчальної діяльності під час самопідготовки ”

Обговорення членами МО

Новицька В.А.

4.

Методичні перегуки:

Обговорення  матеріалів періодичної преси

Обговорення членами МО

Вчителі 1-4 класів

та вихователь ГПД

ІV засідання

Травень

Проведено в онлайн-форматі.

Тема.Підсумки роботи методичного об`єднання вчителів початкових класів за

2021-2022 навчальний рік.

Мета:сприяти розвитку творчої активності педагогів, підвищувати їх теоретичну, методичну, практичну компетентність, удосконалювати навчально-виховний процес  в умовах звичайного класу.

Форма проведення:методичний марафон

п/п

Зміст роботи

Форми і методи

Роботи

Відповідальний

Примітка

1.

Адаптація учнів 1 класу до шкільного життя.

Доповідь

Кравчук І.С.

2.

Самоосвіта. Участь вчителів у вебінарах.

Обговорення

Вчителі 1-4 класів

3.

Звіт вихователя ГПД «Мої досягнення і творчі напрацювання»

Звіт

Новицька В.А.

4.

«Підведення  підсумків роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів за 2021 – 2022 навчальний рік»

Звіт

Кравчук І.С.

Завдання членам МО: поповнити свій робочий кабінет новими наочними посібниками, дидактичними іграми, роздатковими матеріалами.

            Методичне об’єднання природничо-математичного циклу

І засідання

  1. Аналіз роботи методоб’єднання за 2021-2022 н. р.
  2. Затвердження плану роботи методоб’єднання на 2021-2022 н.р.
  3. Обговорення методичних рекомендацій щодо викладання предметів природничо-математичного циклу в новому навчальному році.
  4. Обговорення навчальних платформ та викладання предметів під час можливого онлайн навчання.

ІІ засідання

  1. Підготовка учнів до І-ІІ етапів олімпіад, предметних конкурсів.
  2. Використання краєзнавчого матеріалу на уроках географії.
  3. Формування розвитку просторової уяви учнів 5 класу.
  4. Адаптація учнів 5 класу в основній школі.

ІІІ засідання

  1.  Аналіз підсумків шкільних та районних олімпіад.
  2. Аналіз семестрових контрольних робіт учнів та навчальних досягнень з предметів природничо-математичного циклу.
  3. Психологічні особливості учнів у підлітковому віці.
  4. Огляд новинок методичної літератури з предметів природничо-математичного циклу.

IV засідання

  1. Використання ІКТ на уроках біології та хімії.
  2. Підготовка учнів 9 класу до ДПА. Розгляд та затвердження матеріалів до атестації.
  3. Формування ключових компетентностей учнів на уроках фізики.
  4. Зауваження та побажання щодо роботи методоб’єднання на 2022-2023 навчальний рік.

Методичне об’єднання суспільно-гуманітарного та художньо-естетичного циклів

Засідання №1

(теоретичне засідання)

1.Характеристика роботи методоб'єднання за минулий рік і завдання на 2021- 2022 н.р. (керівник МО)

2.Затвердження плану роботи МО суспільно-гуманітарного тпа естатичного циклів на 2021 - 2022 н.р. (керівник МО)

3.Обговорення шляхів формування ключових компетентностей і запровадження наскрізних змістовних ліній на уроках суспільно-гуманітарного циклу.

4.Зміни до українського правопису втілення нових правописних норм в усне і письмове мовлення.

5. Обговорення методичних рекомендацій щодо вивчення укрмови, укрліт, англмови, зарліт, історії, правознавства, мистецтва, образотворчого мистецтва в 2021 – 2022 н.р.

Засідання №2

Обмін досвідом у формі тижня педагогічної майстерності

1 день. А) Обговорення повідомлення на тему: «Види навчальноъ мотивації – передумови формування ключових компетентностей і впровадження наскрізних ліній при вивченні предметів суспільно-гуманітрного циклу».

  Б) Відкритий урок з української літератури у 8 класі І.Малкович « З янголом на плечі» з використанням розвивальних технологій як умова розвитку пізнавальної діяльності школярів.

2 день. Круглий стіл «Я роблю так». Майстер – клас. Демонстрація елементів мотивації на уроках суспільно-гуманітарного циклу.

3 день. Презентації членами МО елементів пізнавальних технологій на уроках суспільно-гуманітарного циклу.

4 день. Складання сенкану за технологією критичного мислення. Тема сенкану «Мотивація». Підведення підсумків тижня педагогічної майстерності.

Засідання №3

         Практичне засідання на тему «Формування морально-етичних цінностей школярів»

1.Анотація до засідання «Формування моральних цінностей школярів через досвід поколінь – запорука розвитку всебічно розвиненої особистості НУШ».

2.Відкритий інтегрований урок з історії, математики, образотворчого мистецтва у 5 класі «Козацька республіка» з використанням новітніх технологій та досвіду поколінь, звичаїв та традицій українського народу».

3.Презентація членами МО елементів формування ціннісних орієнтирів на уроках суспільно-гуманітарного та естетичного циклів.

4.3. Робота з обдарованими учнями. 

План роботи з обдарованими дітьми.

Заходи

Термін

Наказ про організацію роботи з обдарованими учнями

Серпень – вересень

Моніторинг навчальних досягнень учнів, участь у олімпіадах, конкурсах, фестивалях.

Вересень, протягом року

Збір первинної інформації про задатки дітей. (Доповнення до банку обдарованих дітей)

Серпень-вересень, протягом року

Формування списків до банку даних обдарованих дітей.

Вересень

Затвердження банку обдарованих учнів гімназії.

Вересень

Оновлення системи роботи з визначення цілей, завдань, пріоритетів, напрямків роботи з обдарованими учнями.

Організація гурткової, факультативної роботи, інноваційної діяльності вчителів згідно визначених цілей, напрямків роботи з обдарованою молоддю.

Вересень

Психологічне діагностування учнів з потенційно високими досягненнями відповідно до здібностей.

Вересень, проягом року

Психологічний супровід обдарованих дітей

Протягом року

Забезпечення участі учнів у різного роду олімпіадах, конкурсах, творчих звітах, конференціях, фестивалях, спрямованих на виявлення та реалізацію творчого потенціалу обдарованих дітей.

Протягом року

Участь учителів у конкурсах, авторських програм, розробці методичного матеріалу, спрямованих на виявлення та розвиток обдарованих дітей.

Протягом року

Консультації для батьків, вчителів, учнів щодо соціальної адаптації обдарованої особистості.

Протягом року

Забезпечити джерела фінансування для стимулу творчої діяльності вчителів та заохочення учнів.

Протягом року

4.4. Методичні заходи.

Список виховних заходів методичного об’єднання вчителів початкових класів на 2021 – 2022 н. р.

№ п/п

Назва  заходу

Відповідальний

Дата проведення

1

«Свято Букварика»

Піка Т.Л.

квітень

2

«Святий Миколай у гості іде.»

Кравчук І.С.

грудень

3

Мовний квест « Наша мова калинова»

Стояк Л.О.

листопад

4

Подорож в історію свята

Святого Миколая

Новицька В.А.

Грудень

Список виховних заходів методичного об'єднання класних керівників

на 2021-2022 н.р.

Прізвище, ім`я та по батькові

Тема

Дата

Башинська С.Ю.

«Коляда-коляда….»

грудень

Конюх О.О.

«Веселий ярмарок.»

жовтень

Метліцька О.П.

«Андріївські вечорниці в  родинному колі.»

Березень

Піка Т.Л.

«Свято Букварика.»

квітень

Кравчук І.С.

«Святий Миколай у гості іде.»

грудень

Стояк Л.О.

«Наша мова калинова.»

листопад

Супрунова М.В.

«Шевченківські зустрічі.»

березень

Ямкова М.І.

Науково-практична конференція приурочена 150-річчю з дня народження Д.І.Менделеева.

квітень

Список виховних заходів методичного об’єднання суспільно – гуманітарного

та художньо – естетичного циклів на 2021 – 2022 н. р.

Прізвище, ім'я,

по батькові

Тема

1.

Левченко Д. В.

Флешмоб «День соборності України», до дня голодомору  «Заплакало небо дощами».

2.

Супрунова М. В.

«Вклонімося Великому Кобзарю»

3.

Луцюк О.П.

Брейн – ринг «Around Grait Britain»

4.

Михайловська А.В.

«Конкурс на кращого знавця рідної мови у школі»

5.

Конюх О.О.

«Новорічний карнавал»

Список виховних заходів методичного об’єднання природничо – математичного циклу на 2021 – 2022 н. р.

Прізвище, ім'я,

по батькові

Тема

Дата

1.

Горбатюк В.В.

«День козацтва»

Жовтень

2.

Ямкова М.І.

Науково-практична конференція «Відкриття Періодичної системи хімічних елементів»

Лютий

3.

Башинська С.Ю.

«Суд над математикою»

Січень

4.

Метліцька О.П.

«Кроки до безпечного Інтернету» (інтерактивно пізнавальна гра)

Лютий

5.

Пєгов С.І.

ЗАТВЕРДЖУЮ

Т.в.о. директора гімназії __________ Д.В. ЛЕВЧЕНКО

Назва тижня

Дата проведення

Відповідальний

1.

Тиждень трудового навчання

18.10. – 23.10

Ямкова М.І.

2.

Тиждень української писемності та мови

01.11. – 05.11.

Супрунова М. В.

Михайловська А.В.

3.

Тиждень історії

22.11. – 26.11.

Левченко Д. В.

4.

Тиждень хімії та біології

29.11. – 03.12.

Ямкова М. І.

5.

Тиждень права

06.12. – 10.12.

Левченко Д.В.

6.

Тиждень англійської мови

13.12. – 17.12.

Луцюк О.П.

7.

Тиждень математики

17.01. – 21.01.

Метліцька О. П.

Башинська С. Ю.

8.

Тиждень мистецтва

31.01. – 04.02.

Конюх О.О.

Новицька В.А.

9

Тиждень інформатики

07.02. – 11.02.

Метліцька О. П.

10.

Тиждень російської мови

21.02. – 25.02.

Тушинська Н.В.

11.

Тиждень географії

28.02. – 04.03.

Пєгов С. І.

12

Тиждень екології та охорони довкілля

14.03. – 18.03.

Пєгов С. І.

Конюх О. О.

Класні керівники

13.

Тиждень фізики

11.04. – 15.04.

Метліцька О. П.

14.

Тиждень здоров’я

18.04. – 22.04.

Горбатюк В. В.

15.

Тиждень пожежної безпеки

18.04. – 22.04.

Левченко Д.В.

Конюх О.О.

Класні керівники

16.

Тиждень фізичної культури і спорту

26.04. – 29.04.

Горбатюк В. В.

17.

Тиждень охорони праці

26.04. – 29.04.

Левченко Д.В.

Конюх О.О.

Класні керівники

Графік проведення предметних тижнів

РОЗДІЛ V. ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ. ОХОРОНА ТА ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ.

5.1. Цивільний захист.

План заходів цивільного захистув Кам’янській гімназії на 2021 –2022 н.р.

Заходи цивільного захисту

Дата проведення

1.

Просвітницька робота серед учнів та учителів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних із небезпечними захворюваннями, масовими неінфекційними захворюваннями (отруєннями)

Протягом року

2.

Проведення інструктажу з персоналом щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій

Протягом року

3.

Проведення з учнями громадських акцій:

  • «Запобігти. Врятувати. Допомогти»;
  • «Герой-рятувальник року»

Протягом року

4.

Тематичні заходи:

  • Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності;
  • Тиждень пожежної безпеки;
  • Тиждень безпеки дитини;
  • Тиждень охорони праці

Протягом року

5.

День знань основ безпеки життєдіяльності людини

Протягом року

6.

Протипожежні тренування

Протягом року

7.

Організація перегляду фільмів з питань цивільного захисту учнями 3 – 9 класів

Протягом року

8.

Загальна підготовка працівників щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій

Протягом року

9.

День цивільного захисту

Протягом року

10.

Проведення комплексного об’єктового тренування з питань цивільного захисту

Протягом року

11.

Всеукраїнський фестиваль дружин юних пожежників

Протягом року

5.2. Охорона та зміцнення здоров’я дітей

Формування здорового способу життя – спільна робота школи й сім’ї

                                                                                   Пам’ятай! Життя є дар,
І той, хтойого не цінує,
Цього дарунка не заслуговує.

Леонардо да Вінчі

Здоров’я – ценайвище благо, дароване людині  Природою. Без нього життя не може бути повноцінним і щасливим. На жаль, досить часто ми (діти – через необізнаність, дорослі – через легковажність) бездумно розтринькуємо цей дарунок, забуваючи, що втратити здоров’я легко, а повернути – дуже важко, інколи неможливо.

Як не прикро, природа дарує здоров’я з однією умовою: його потрібно належним чином підтримувати, зміцнювати, тренувати. Якщо ж людина порушує цю умову, то Природа відбирає здоров’я і дарує його комусь іншому з тією ж умовою. Збереження і зміцнення здоров’я молодого покоління – найважливішафункція шкільної освіти.

Одним із пріоритетних напрямів реформування виховання учнів, є забезпечення повноцінного фізичного розвитку дітей, охорона та зміцнення їхнього здоров’я. Отже, вчител істворюють позитивну ауру, культ здоров’я в класі, в школі і в сім’ї.  Cьогодні набуває актуальності і практичної значущості проблема створення педагогічних технологій, які б не тільки зберігали, а й покращували здоров’я дітей.

Причина погіршення здоров’я школярів полягає не стільки в несприятливих умовах життя, скільки в недостатній увазі до створення відповідних умов педагогічного процесу, застосування здоров’язберігаючих і здоров’яформуючих навчальних технологій. Разом з тим, ураховуючи існуючу тенденцію погіршення стану здоров’я дітей, розповсюдженість соматичних, нервово-психічних порушень здоров’я школярів, існування проблеми соціально-психологічної адаптації дітей та молоді, перед навчальними закладами постає завдання організувати навчально-виховний процес на засадах збереження здоров’я, розвиват ипрофесіоналізм педагогів щодо формування основ здорового способу життя, культури здоров’я, превентивного навчання і виховання дітей та учнівської молоді.

Кінцевий результат спільної виховної діяльності сім ї та школи – сформовані в дитині потреби в здоровому способі життя, розвинений інтелект і широкий усебічний розвиток, інтелігентність у спілкуванні, естетичне сприйняття  світу. Принципи та підходи, які мають працювати на кінцевий результат, реалізуються у школі, але важливо, щоб все життя дитини – її виховання і розвиток – базувалось на єдиній основі у школі та батьківському домі.

Безперечно, що головним завданням школи є підготовка дитини, підлітка до самостійногожиття, даючийому для цього необхідну освіту. Але чи може кожен професійно підготовлений педагог, доросла, відповідальна людина не хвилюватися про здоров’я своїх вихованців та його прогресуюче погіршення? Однією з відповідей на це здебільшого риторичнее питання і стала зацікавленість учителями нашої школи у освітніх технологіях, якіс прияють збереженню здоров’я.

Покладені на школу і вчителя такої, здавалося, невідповідно її компетенції – піклування про здоров’я учнів – визначаються такими причинами.

По-перше, дорослі завжди несуть відповідальність за те, що відбувається з дітьми, які знаходяться під їх опікою. Це стосується і дитячого здоров’я. Саме в школі під наглядом учителів, учні проводять більшу частину часу, і не допомагати їм зберегт издоров’я було б виявленням непрофесіоналізму.

По-друге, більша частина всіх впливів на здоров’я учнів – бажаних і небажаних – впроваджені саме педагогами, в стінах освітніх закладів.

По-третє, сучасна медицина займається не здоров’ям, а хворобами, тобто не профілактикою, а лікуванням. Завдання ж школи інше – зберегти й зміцнити здоров’я свої хвихованців. Тому ми вважаємо, що головна задіяна особа, яка турбується про здоров’я учнів у школі – учитель, вихователь.

Для успішного створення здоров’язберігаючого середовища у нашій школі навчально-виховна робота здійснюється за такими напрямами:

– створення оптимальних санітарно-гігієнічних умов;

– раціональнаорганізація праці й відпочинку;

– збереження та зміцнення фізичного, психічного, соціального та духовного здоров’я;

– формування свідомого ставлення до свого життя та здоров’я;

– пропагування здорового способу життя;

– застосування профілактичних, просвітницьких програм і проектів;

– налагодження співпраці з відповідними громадськими організаціями та державнимиу становами.

При організації роботи школи по формуванню здорового способу життя перш за все створено відповідні психолого-педагогічні умови, коли учні через різноманітні види  шкільної діяльності засвоюють знання, розвивають та реалізовують себе у творчій праці, усвідомлюють себе вільними у формах культурної поведінки, уміють зберігати своє здоров’я, вести здоровий спосібжиття, бути готовими до особистого життя в різних умовах та ситуаціях, бути повноправними членами сучасного суспільства.

Заходи щодо охорони та зміцнення здоров’я дітей

Дата

проведення

1.

Постійний моніторинг стану здоров'я учнів. Співпраця з Кам᾽янським ФАП.

Постійно

2.

Організація гарячого, збалансованого харчування з урахуванням потреб підростаючого організму.

Постійно

3.

Розробка буклетів, пам’яток, в яких здоров'я розглядається як найвища цінність людини.

Постійно

4.

Організація спортивно-масових заходів щодо підтримки фізичного здоров’я дітей.

Постійно

5.

Контроль за психоемоційним станом учнів шляхом діагностики.

Постійно

6.

Організація рухливих вправ та ігор.

Постійно

РОЗДІЛ VІ. СПІВДРУЖНІСТЬ СІМ’Ї ТА ГІМНАЗІЇ, ГРОМАДСЬКОСТІ.

6.1. Робота з батьками і громадськістю.

Зміст роботи

Строк виконання

Відповідальний

1.

Проведення консультацій для батьків майбутніх першокласників. Анкетування батьків першокласників, щоб визначити особливості та характер майбутніх учнів.

Серпень

Піка Т.Л.

2.

Батьківські збори 1 – 4 класів.

Вересень

Класоводи

3.

Проведення консультацій з питань адаптації учнів перших класів.

Вересень

Вознюк Т.В.

4.

Співбесіда з батьками учнів, що мають труднощі у навчанні.

Жовтень

Класні керівники

5.

Проведення соціологічних досліджень «Батьки і діти: теми конфліктів»

Листопад

Вознюк Т.В.

6.

Засідання ради профілактики «Роль сім’ї у правовому вихованні»

Листопад

Голова ради

7.

Батьківські збори. Консультації для батьків.

Грудень

Класні керівники

8.

Співбесіда з батьками про запобігання неуспішності учнів.

Січень

Класні керівники

9.

Засідання ради профілактики. Консультації для батьків.

Лютий

Голова ради

10.

Батьківський лекторій.

Березень

Заступник директора з НВР

11.

Консультації для батьків.

Квітень

Класні керівники

12.

Батьківські збори батьків майбутніх першокласників.

Травень

Заступник директора з НВР

13.

Індивідуальні консультації для батьків майбутніх першокласників про підготовку дітей до навчання.

Червень

Заступник директора з НВР

6.2. Тематика батьківських зборів.

Загальні батьківські збори

Зміст роботи

Строк виконання

Відповідальний

1.

1.Проблема профілактики распіраторно вірусних захворювань, дотримання санітарно-гігієнічних вимог за участю медичного представника.

2.Особливості організації освітнього процесу в умовах карантину.

3.Звіт голови батьківської ради та його обрання(переобрання)

4.Різне

Жовтень

Т.в.о.

директора

гімназії

2.

1.Взаємодія гімназії і сім’ї у вихованні особистості. Підсумки освітнього процесу за 2020-2021 н.р.

2.Здорова дитина - здорова нація, здорова країна. Літнє оздоровлення дітей.

3.Звіт директора гімназії про роботу у 2020-2021 н.р.

4.Підготовка до нового навчального року.

Травень

Т.в.о. директора

гімназії

РОЗДІЛ VІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ. УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ.

7.1. Контроль документації.

з/п

Видидокументації

Відпові-

дальний

Контроль

Виконання

Ісем.

ІІ сем.

1

Навчальний, річний плани, освітня програма

Т.в.о. директора

08

05

2

Календарне планування

Т.в.о. директора гімназії

09

01

3

Плани виховної роботи

Т.в.о.

директора

гімназії

09

01

4

Зошити:

1-4 класи

Т.в.о. директора

гімназїі

11

03

з математики

української мови

російської мови

англійської мови

Т.в.о.

директора

гімназії

11

03

5

Протоколи ШМО

Т.в.о. директора

12

05

6

Класні журнали:

1-4 кл.

Т.в.о. директора

1р/3міс

1р/3міс

5-9 кл.

Т.в.о. директора

1р/3міс

1р/3міс

7

Атестаційні матеріали

Т.в.о. директора

10

04

8

Документація з ОП та ТБ

12

03

9

Протоколи батьківських зборів

Т.в.о. директора

09

01

10

Алфавітна книга

Т.в.о. директора

09

06

11

Особові справи вчителів та учнів

Т.в.о. директора

09

05

12

Журнал реєстрації вихідної документації

Т.в.о. директора

12

05

13

Поурочні плани

Т.в.о. директора

1р./міс

1р./міс

14

Журнали гурткової роботи

Т.в.о. директора

12

05

15

Статистичні звіти

Т.в.о. директора

09

05

 

7.2. Контрольно-аналітична діяльність

ЦИКЛОГРАМА ВНУТРІШНЬОШКІЛЬНОГО КОНТРОЛЮ

Формаконтролю

Вересень

Жовтень

Листопад

Грудень

Січень

Лютий

Березень

Квітень

Травень

Класно-узагальнючий

Адаптація

до навчання учнів 1-х класів шестирічного віку.

Адаптація

 учнів  5класу

 Контроль навчально-виховного процесу учнів 9-го класу

Адаптація до навчання учнів 1-х класів

Готовність до вибору подальшого навчання учнів 9 класу

Готовність до випуску зі школи учнів 9-го класу

Готовність до навчання  у школі ІІ ступеню  учнів 4 класу

Фронтальний

Аналіз початку навчального року; стан ведення шкільної документації (класні журнали, особові справи, журнали ТБ)

Підведення підсумків навчальних досягнень учнів за І семестр

Аналіз ведення шкільної документації (класні журнали, календарне та поурочне планування)

Аналіз ведення класних журналів

Підведення підсумків роботи гімназії за рік (за всіма напрямками)

Персональний

Робота молодих та новоприбулих вчителів.

Робота вчителів, які атестуються

(Башинська С.Ю.)

Аналіз роботи педагога-організатора Конюх О.О. за перший навчальний семестр

Робота вчителів, які атестуються

(Піка Т.Л.)

Підсумки атестації учителів

Тематичний

Контроль  знань, умінь та навичок учнів 3-9 класів з англійської мови

Контроль за станом роботи вихователя ГПД Новицької С.І.

Контроль знань, умінь та навичок учнів 7-9 класів з англійської мови та фізики

Безпечне освітнє середовище, запобігання булінгу та мобінгу в НУШ

Забезпече-ння цілісності уроку інформатики

Контроль знань, умінь та навичок учнів 5-9 класів з фізичної культури;

Аналітичний

Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів 7-9 класів з географії

Контроль рівня знань, умінь та навичок учнів 9 класу з української  мови

Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів 5-9-х класів з математики

Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів 5-9-х класів з основ здоров’я

Оглядовий

Аналіз стану календарногопланування;

Веденняособових справ.

Стан ведення зошитів учнів з української, російської, англійської мови. Математики

Підготовкавчителів до уроків (поурочнепланування); контроль за веденням щоденників учнів 3-5 класів.

Стан ведення зошитів учнів початкових класів

Контрольза веденнямщоденниківучнями

6-8 класів.

Контроль

за веденнямтематичного і семестрового облікунавчальних досягнень у класних журналах.

Аналіз стану календарного планування           на ІІ семестр навчального року.

Аналіз стану ведення зошитів учнів з української, російської, англійської мови. математики

Аналіз стану ведення зошитів учнів початкових класів

Контроль

за веденнямтематичного, семестрового  і річного облікунавчальних досягнень у класних журналах; ведення особових справ та журналів ТБ

 

Предмети

2020-2021н.р.

1.

Українськамова

т.п.

2.

Українська література

3.

Зарубіжна література

4.

Російська мова

5.

Математика

6.

Алгебра

7.

Геометрія

7.

Інформатика

т.п.

8.

Історія

9.

Основи правознавства

10.

Географія

к.п.

11.

Хімія

12.

Біологія

13.

Природознавство

14.

Фізика

к.п.

15.

Фізична культура

т.п.

16.

Основи здоров’я

17.

Трудове навчання

18.

Образотворче мистецтво

19.

Музичне мистецтво

20.

Англійська мова

к.п.

21.

Мистецтво

22.

Початкові класи

к.п.

23.

Гурткова робота

т.п

24.

Група подовженого дня

к.п.

7.2.1.  Комплексні та тематичні перевірки

7.3. Засідання педагогічної ради.

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

Відмітка про виконання

І. ПЕДРАДА ПІДСУМОК-ПЕРСПЕКТИВА

1. Вибори секретаря педради.

2.Аналіз стану освітньо-виховної роботи гімназії за 2021-2022 н.р. та завдання педколективу на 2022-2023 н.р., що випливають з основних документів про гімназію на 2022-2023 н.р.

3.Обговорення і затвердження освітньої програми, річного плану роботи гімназії на 2022-2023 н.р.

4.Затвердження навчального плану роботи гімназії на 2022-2023н.р.

5. Норми оцінювання в 5 класі згідно Концепції НУШ. Затвердження модельних навчальних програм.

6. Затвердження структури навчального року в умовах війни.

7. Затвердження орієнтовного плану проходження курсів підвищення кваліфікації педпрацівників гімназії згідно Концепції НУШ.

8.Виконання рішень попередньої педагогічної ради.

Серпень

Керівник закладу

ІІ. ПЕДРАДА «ПЕДАГОГІЧНИЙ КОНСИЛІУМ»

«Дистанційна взаємодія закладів освіти/ батьків у сфері захисту прав дітей в умовах війни»

1.Створення безпечного освітнього  середовища дружнього до дитини в умовах воєнного стану.

2.Адаптація учнів 1 та 5 класу в умовах воєнного стану.

3.Систематичне вивчення правил пожежної, мінної безпеки та основ цивільного захисту в умовах воєнного стану.

4. Забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні.

5.Виконання рішень попередньої педагогічної ради.

Жовтень

Педагогічні працівники

ІІІ. ПЕДРАДА «КРУГЛИЙ СТІЛ»

«Вдосконалення умінь та навичок учасників освітнього процесу у ході впровадження компетеннтностей і наскрізних ліній згідно концепції НУШ в умовах воєнного стану».

  1. Розвиток наскрізних умінь школярів (уміння висловлювати свою думку, логічно  обгрунтовувати позицію, розв’язувати проблеми, критично мислити) в умовах дистанційного навчання в умовах воєнного стану.
  2. Нові підходи до навчання та інновацій у впровадженні реформи НУШ у 5 класі.
  3. Урок як засіб розвитку творчої особистості вчителя і учня та як основа формування ключових компетентностей в учнів початкової школи.
  4. Роль дистанційно комунікативних виховних заходів для емоційного розвитку дітей в умовах воєнного стану вУкраїні.
  5. Виконання рішень попередньої педагогічної ради.

Грудень

Педагогічні працівники

ІV.ПЕДАГОГІЧНА РАДА ТРАДИЦІЙНА

1.Творчий звіт учителів, що атестуються 2022-2023 н.р.

2.Про порядок проведення державної підсумкової атестації та порядок закінчення навчального року.

4.Про підсумки роботи з обдарованими дітьми.

5.Виконання рішень попередньої педагогічної ради.

Березень

Практичний психолог, соціальний педагог

Керівник закладу

.V. ПЕДРАДА-КОНСИЛІУМ

1.Про перевід учнів 1 – 4 класів до наступних класів.

2.Про перевід учнів 5 – 8 класів до наступних класів.

3.Про випуск 9 – го класу з гімназії.

4.Виконання рішень попередньої педагогічної ради.

Червень

Керівник закладу

Педагогічні працівники

                  

7.4. Наради при директорові

Вересень

1. Про організацію роботита роботи гімназії у 2021-2022 навчальному році.

2. Організація  харчування  учнів  у 2021-2022 навчальномуроці.

3. Про  організацію   методичної роботи    з педагогічними працівниками в школі у 2021 – 2022 навчальном уроці

4. Вимоги до веденняділовоїдокументації.

5.Організація роботи з профілактики правопорушень та запобігання дитячій бездоглядності.

6.Підвищення рівня правової культури учасників освітнього процесу. 

7.Про заходи щодо запобігання нещасним випадкам та відповідальності за збереження життя та здоров'я  учасників освітнього процесу.

8.Організація роботи з  обдарованими дітьми.

9.Організація профорієнтаційної роботи.

10.Промедико-педагогічний контроль за фізичним вихованням учнів.

11.Про  відвідування учнями гімназії.

12.Організація роботи з безпеки дорожнього руху.

13.Організація роботи з охорони праці та протипожежної безпеки.

14.Правила внутрішнього трудового розпорядку.

15.Організація та проведення предметних тижнів.

16.Організація та проведення Тижня протидії булінгу.

17.Організація роботи з перевірки відвідування учнями гімназії.

Жовтень

1.Про  організацію  атестації   педагогічнихпрацівників у 2022 році.

2.Про проведення шкільного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад.

3.Про перевірку стану ведення  класних журналів та особових справ учнів у вересні.

4.Про стан роботи з безпеки життєдіяльності та охорони праці учасників освітнього процесу.

5.Підготовка та участь учнів у II етапі  Всеукраїнських учнівських олімпіад.

6.Проведення інвентаризації та порядок відображення її результатів у обліку.

7.Організація роботи закладу під час осінніх канікул.

9.Про результати перевірки ведення зошитів учнів початкових класів.

Листопад

1.Результати контролю роботи вихователя ГПД.

2.  Про моніторинг стану навчання учнів 1-4-х класів.    

3.Про проведеннябесідщодозапобіганнядитячому травматизму під час освітньогопроцесу

4.Організація та проведення Тижня права у грудні місяці.

5. Про участь у роботі МАН

6. Результати контролю викладання та рівня знань учнів 7-9 класів з географії.

Грудень

         1. Про навчальні досягнення учнів за І семестр 2020-2021навчального року.

         2.Про стан виховної роботи в за І семестр 2020-2021навчального року

3. Про підсумки методичної роботи за І семестр 2020-2021навчального року

         4. Про роботу гімназії по застереженню від дитячого травматизму в період зимових канікул 2020-2021навчального року.

         5. Про організацію виховної роботи: забезпечення змістовного дозвілля учнів в період зимових канікул.

         6. Про стан ведення шкільної документації за І семестр 2020-2021навчального року.

         7. Про результати контролю знань учнів 7-9 класів з англійської мови та фізики.

8.Результати перевірки відвідування учнями гімназії.

Січень

         1.Про щорічну відпустку працівників гімназії на 2021 рік.

         2. Про підсумки проведення І етапу та участь в ІІ і ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів.

         3. По організацію навчання гімназії в системі цивільного захисту населення.

4. Про виконання навчальних програм з навчальних предметів за І семестр 2020-2021навчального року.

5. Про результати контролю за веденням тематичного та семестрового обліку навчальних досягнень учнів у класних журналах.

Лютий

  1. Про результати контролю рівня знань з української мови учнів 9 класу
  2. Адаптація учнів 1 класу в умовах НУШ.
  3. Про чергування учнів та учителів по закладу.
  4. Про дотримання протиепідемічних вимог у гімназії.

Березень

У зв'зку з повномаштабним вторгненням Росії в Україну освітній процес було призупинено до 4 квітня.

Квітень

1.  Атестація педагогічних працівників гімназії була проведена онлайн.

        

Травень

         3. Про попередню тарифікацію педпрацівників на 2021/2022навчальнийрік.

         4. Про підсумки навчальних досягнень учнів за поточний навчальний рік.

         6. Про підсумки виховної роботи у гімназії за поточний навчальний рік.

         4. У зв'зку з воєнним станом ДПА у 4 та 9 класах відмінено.

Червень

  1. Про попередній розподіл обов’язків між членами адміністрації гімназії на 2021/2022навчальний  рік.

3. Про стан складання освітньої програми та робочого навчального плану гімназії на 2022/2023навчальний рік.

4. Про виконання річного плану роботи школи за 2021/2022  навчальний рік.

5. Про мережу класів та  контингент учнів   на 2022/2023 навчальний рік.

6. Про оформлення та облік документації на учнів 9 класу у 2021/2022навчальному році.

7. Про підсумки навчання учнів за індивідуальною формою у 2021/2022 навчальному році.

        

        

7.5. Методичні та організаційні наради при заступникові директора з навчально – виховної роботи.

Вересень

1. Підготовка, проведення:

- бесід з наставниками молодих учителів;

- статистичної звітності школи;

- тарифікації вчителів;

- оперативного контролю за станом техніки безпеки й охорони праці;

- контролю за відвідуванням учнями школи.

2. Складання:

- розкладу уроків;

- графіка проведення загальношкільних батьківських зборів;

- розкладу індивідуальних занять;

- розкладу факультативів;

- графіка чергування вчителів;

- графіка чергування класів по школі;

- графіка внутрішньо шкільного контролю на І семестр;

- табелю на заробітну плату вчителів.

3. Перевірка:

      -  стану оформлення особових справ учнів;

-  стану ведення класних журналів;

-  стану забезпечення учнів підручниками.

4. Відвідування:

- уроків у класах, де введено нові навчальні предмети та програми;

- уроків молодих учителів.

5. Забезпечення:

- педагогічної координації роботи органів учнівського

самоврядування;

- проведення фіззарядки, фізкультхвилинок на уроках.

Жовтень

1. Підготовка, проведення:

- виробничої наради (аналіз стану здоров’я учнів, ознайомлення

вчителів із порадами лікарів);

- свята «День учителя».

2. Перевірка:

-  стану роботи вчителів з учнівськими зошитами;

-  дотримання в школі єдиного мовного й орфографічного режиму;

- техніки читання та читання вголос.

3. Відвідування:

- уроків новопризначених учителів.

4. Участь у роботі методичних об’єднань.

5. Надання допомоги навчальному сектору учнівського самоврядування.

6. Вивчення системи роботи вчителів, які атестуються.

Листопад

1. Підготовка, проведення:

- засідання педради;

- тематичних тижнів, професійних конкурсів;

- загальношкільних батьківських зборів;

- вибіркових контрольних робот;

- контролю за станом викладання предметів згідно з річним планом роботи школи;

- аналізу  навчальних досягнень учнів у І семестрі.

2. Перевірка:

- дотримання єдиних статутних вимог у школі;

- ведення учнівських зошитів, щоденників, класних журналів;

- стану роботи з охорони здоров’я та життя дітей;

- стану роботи зі взаємозв’язку педпрацівників із батьками учнів;

- стану тематичного обліку й оцінювання навчальних досягнень учнів.

3. Участь у роботі методичних об’єднань.

4. Вивчення системи роботи вчителів, які атестуються.

5. Організація та проведення шкільного етапу олімпіад з базових навчальних   дисциплін.

Грудень

1.  Проведення  контрольних робіт за І семестр.

2.  Підсумки проведення предметних шкільних олімпіад. Підготовка переможців до районних олімпіад.

3.  Перевірка стану збереження підручників.

4.  Проведення свята «Прощання з Букварем».

5.  Проведення засідань шкільних метод об’єднань, семінарів.

6.  Засідання батьківського комітету.

7.  Підготовка питання на нараду при директорові та заступникові.

8.  Проведення тематичних  тижнів, різноманітних конкурсів.

9.  Вивчення системи роботи вчителів, які атестуються.

10.Перевірка ведення класних журналів.

11.Стан виконання навчальних програм.

Січень

1.  Підготовка та проведення педагогічної ради школи.

2.  Співбесіди з учителями про виконання навчальних планів

за І семестр.

3.  Внесення коректив у розклад уроків на ІІ семестр.

4.  Поповнення навчальної  бази методичного  кабінету.

5.  Організація участі вчителів у роботі районних метод об’єднань.

6.  Вивчення стану викладання окремого предмета, системи роботи  вчителя

7.  Забезпечення участі команд школи в районних предметних олімпіадах.

    10.Складання та подання заявки на педкадри на наступний навчальний рік.

    11.Надання  методичної допомоги вчителям, проведення консультацій.

Лютий

1.  Підготовка питань до наради при директорі.

2.  Підбиття підсумків участі учнів у районних предметних олімпіадах.

3.  Вивчення стану викладання предмета.

4.  Вивчення стану роботи методоб'єднань з упровадження в практику роботи вчителя досягнень педагогічної науки, ефективного педагогічного досвіду.

5.  Узагальнення результатів вивчення системи роботи вчителів, які атестуються.

6.  Проведення тематичного контролю  згідно з річним планом роботи.

Березень

У зв’язку з повномаштабним вторгненням Росії в Україну навчальний процес було призупинено до 4 квітня.

Квітень

1.  Перевірка ведення класних журналів, іншої шкільної документації.

2.  Складання графіка  відпусток учителів.

Травень

1.  Перевірка виконання навчальних програм з усіх предметів, курсів, факультативів.

2.  Підготовка питання до засідання педагогічної ради про переведення учнів до наступних класів.

Червень

1.  Доведення під підпис попереднього розподілу педагогічного навантаження вчителів на наступний навчальний рік.

2.  Ознайомлення вчителів з орієнтовним планом серпневих секційних засідань.

3.  Підготовка й участь у педраді з випуску учнів із школи.

4.  Підготовка й участь у випускному вечорі.

РОЗДІЛVIII. ФІНАНСОВО – ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ.

8.1. Фінансово-господарська діяльність КАМ’ЯНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ проводиться відповідно до законодавства та Статуту на основ і її кошторису.

8.2.   КАМ’ЯНСЬКА ГІМНАЗІЯ є неприбутковою організацією.

8.3. В КАМ’ЯНСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.

8.4.Звітність, статистичназвітність про діяльність КАМ’ЯНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ формується і подається у порядку та формах відповідно до чинного законодавства.

8.5. КАМ’ЯНСЬКА  ГІМНАЗІЯ зобов’язана оприлюднювати на своєму веб-сайті кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.