28 липня — День Української Державності.
Дізнавайтеся суть, історію та айдентику нового свята. Малюнки учнів нашої гімназії.
28 липня 2022 року українці вперше відзначають День Української Державності. Його було запроваджено рік тому, і цей день мав би стати додатковим вихідним. Та цьогоріч, через війну, додаткові вихідні скасовано.
Але це не завадило учням нашої гімназії виразити свою любов до нашої держави олівцями та фломастерами
Більше малюнків дивіться у альбомі
Коли запровадили свято
День Української Державності було запроваджено майже рік тому, 24 серпня, під час святкування 30-ї річниці Незалежності України. Його встановили указом президента Володимира Зеленського, підписаним під час урочистостей до річниці, пише Вікіпедія.
Це свято співпало з двома іншими — Днем хрещення Київської Русі-України та днем пам’яті святого князя Володимира Великого.
В чому суть свята
Верховна рада у травні 2022 року затвердила законопроект № 5864 і був підтриманий 257 голосами.
У пояснювальній записці йдеться, що нове свято сприятиме утвердженню наступності більш ніж тисячолітньої історії Української держави.
Згідно з документом, Україна бере початок з часів Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Литовсько-Руської держави, Гетьманщини, УНР, ЗУНР, Карпатської України до сучасної України.
День української державності має протистояти фейковому образу, який просуває російська федерація. Оскільки в системі дезінформації москви українці нібито не є окремим народом, а складовою частиною "триєдиного російського народу".
Яка айдентика свята
Міністерство культури та інформаційної політики 25 липня представило єдину візуальну символіку до Дня Державності України.
— В основі концепції відзначення Дня Державності України покладена ідея утвердження зв’язку українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу. Ця айдентика має викликати відчуття єдності, — повідомили у пресслужбі Міністерства.
Патерн створено завдяки поєднанню різних тризубів з чотирьох українських категорій і кольорових квадратів.
Розробники використали нейтральні кольори:
- тілесний
- малиновий (як на козацьких хорогвах)
- жовтий (як скотч у військових)
- синій з українського прапора.
Кожен з тризубів у патерні має своє значення. Вони є символом боротьби, незалежності, історії та ідентичності.
Розроблено дизайн та експозиційні макети, шрифти, логотипи, патерни, кольори. У міністерстві зазначають, що усі охочі можуть користуватися матеріалами – використання айдентики є безоплатним та не потребує додаткових погоджень і дозволів.
Джерело змісту новини: vsim.ua